192 obserwujących
2830 notek
6073k odsłony
  436   1

Ludzie! Czy wy tego naprawdę nie widzicie? Toż to jest współczesna „Targowica”!

Obłuda władzy "dobrej" zmiany

Pytacie Państwo, co to za jątrzący tytuł?

Już wyjaśniam.

Pamiętacie może Państwo jeszcze, jak Jarosław Kaczyński wielokrotnie się spotykał w przeszłości z Wiktorem Orbanem na oficjalnych, a także owianych tajemnicą prywatnych przyjacielskich spotkaniach w rejonach górskich, po których pan Prezes zapewniał Polaków, że Orban to nasz największy przyjaciel i najpewniejszy sojusznik obiecując zarazem rodakom, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt? Pamiętacie organizowane wtedy przez Gazetę Polską niejakiego Sakiewicza propagandowe Wielkie Wyjazdy na Węgry do naszych najbliższych ideowych przyjaciół?

Przypomnijcie sobie Państwo także zorganizowany w grudniu 2021 przez Prawo i sprawiedliwość Wielki Zjazd Europejskich Nacjonalistów w Warszawie, mający na celu zjednoczenie europejskiej prawicy. Zjazd, na którym na uroczystej kolacji w warszawskich łazienkach premier Morawiecki „obściskiwał się” z zagorzałymi fanami i przyjaciółmi Władimira Putina panią Marine Le Pen i Wiktorem Orbanem, którego stawiał Polakom za przykład do naśladowania. A działo się to na kilka tygodni przed napaścią Putina na Ukrainę, napaścią o której premier Morawiecki był informowany przez wywiad amerykański!

A mimo to, wiedząc o planowanej napaści Putina na Ukrainę pan premier Morawiecki w styczniu 2022, a więc niemal w przeddzień wybuchu wojny w Ukrainie, poleciał do Madrytu na spotkanie europejskich partii konserwatywnych i prawicowych z udziałem Marine Le Pen, czy Viktora Orbana, po  którym to spotkaniu powiedział, cytuję:

Pokazaliśmy, że jest inna przyszłość dla Europy, która opiera się o suwerenne państwa, nie o żadną scentralizowaną strukturę, która zabiera kompetencje państwom…

Tu warto zaznaczyć, że goszczący na madryckim zjeździe liderka francuskiej prawicy Marine Le Pen, czy premier Węgier Viktor Orban słyną z przyjacielskiego podejścia do Rosji i jej działań, a współpraca między Rosją i Węgrami działa wyjątkowo prężnie, szczególnie w kwestii wspominanej przez Morawieckiego polityki energetycznej. Natomiast Marine Le Pen zasłynęła w zeszłym roku wypowiedzią, w której uznała, że Ukraina „należy do rosyjskiej strefy wpływów ”, czym wywołała międzynarodowe oburzenie.

Bardzo dobrze, że mogliśmy być dzisiaj wśród naszych przyjaciół i przekonać się, że jest inne myślenie o Europie, a nie tylko o Europie, jako o scentralizowanej strukturze zarządzanej gdzieś z dalekiej Brukseli bez względu na to, co tak naprawdę myślą obywatele ” - podkreślał pan premier Morawiecki w Madrycie.

Na domiar złego, w sytuacji kiedy nie można wykluczyć zaatakowania Polski przez putinowską Rosję, Jarosław Kaczyński o relacjach z Unią Europejską mówi „koniec tego dobrego ”, co de facto oznacza zapowiedź polexitu, a więc zostawienie pozbawionej unijnych sojuszników praktycznie bezbronnej Polski na pastwę losu. 

Polakom grozi, że tę zimę mogą spędzić siedząc w swych domach w czapach i płaszczach. A tymczasem, dzisiejsza Polska eksportuje miliony ton węgla za granicę.

To są fakty, którym nikt nie zaprzeczy.

Podług Wikipedii, Konfederacja targowicka była spiskiem magnackim zawiązanym w nocy z 18 na 19 maja 1792 w Targowicy, zaś w rzeczywistości 27 kwietnia 1792 w Petersburgu, na życzenie i pod patronatem cesarzowej Rosji Katarzyny II skierowany przeciwko reformom Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 maja, uznany za symbol zdrady narodowej.

Resztę sami już sobie Państwo dopowiedzcie.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale