196 obserwujących
2503 notki
5633k odsłony
  1869   0

Boże coś Polskę!

 

Boże!!! Coś nas przez chwilę usunął spod swojej opieki!
Co się stało z Polską przez ostatnie pięć lat każdy widzi.
I czas powiedzieć otwarcie, że zbliża się punkt krytyczny. Niedawne wydarzenia unaoczniają bezsprzecznie, że premier Tusk i jego ekipa nie radzą sobie z rządzeniem. Platforma Obywatelska znalazła się w głębokim kryzysie. Państwo się sypie. Rządzący zdeptali polityczny obyczaj. Szerzy się chamstwo, hucpa i korupcja. Nie ma już hamulców moralno etycznych, a obyczaje zawstydzająco sczezły. Afera goni aferę. Przestały działać podstawowe struktury państwowe. Sądy są na pasku władzy. Nie ma pieniędzy na leczenie dzieci, edukację i kulturę. Premierowi już prawie nikt nie ufa, a ten miast pomóc rządzonym chowa się po kątach i umywa ręce. Rząd ma najgorsze notowania w historii. Panoszy się nepotyzm. Zwalnia gospodarka. Maleje konsumpcja. Zaciągnięto gigantyczne i praktycznie niespłacalne długi. Wzrasta bezrobocie. Młodzi znowu emigrują. Drastycznie pogarszają się nastroje. Na naszych oczach gaśnie entuzjazm rozczarowanych Polaków, jeszcze do niedawna uszczęśliwionych upadkiem komuny i wejściem Polski do Europy. Polska zaczyna się budzić z ułudnego snu o zielonej wyspie. Ludzie czują zbliżającą się zapaść. Polaków ogarnia coraz większy lęk przed jutrem.
 
Przed Twe ołtarze zanosim błaganie!
Trwoga, to do Boga! W kościołach, na manifestacjach ulicznych, zebraniach, zbiórkach, zjazdach i sympozjach Polacy znów śpiewają „Boże coś Polskę” wznosząc w górę palce ułożone w znak Victorii. Znowu ludzie proszą Boga o pomoc naszą pieśnią narodową, która funkcjonuje od wieków, jako hymn polskich konspirantów.Jako pieśń śpiewana przez Polaków w sytuacjach przełomowych, kiedy tracą zaufanie do władzy, dręczy ich poczucie krzywdy, przestają się czuć bezpiecznie we własnej ojczyźnie czując się bezradnymi wobec dziejącego się zła, kiedy w Bogu szukają ratunku.
 
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!
Ludzie znów poczuli się uprawnieni by śpiewać „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Bo w Polsce szaleje terror poprawności politycznej, czym zastąpiono niegdysiejszą cenzurę. Znów mamy mono-partyjną, butną władzę nieliczącą się z ludźmi, których znowu dręczy syndrom zniewolenia. Polacy znów boją się mówić na głos w pracy, w szkole, na uczeniach, na spotkaniach towarzyskich, a nierzadko we własnych rodzinach. Coraz więcej pieczeniarzy służy władzy. Polaków podzielono na „lepszych” od „gorszych”, a ci „gorsi” czują się jak pierwsi chrześcijanie pośród pogan. Mnożą się zagadkowe samobójstwa w więziennych celach. Zamachnięto się na wolność słowa. Dzieciaków skazuje się na areszt za napis antyrządowy na szkolnym murze w trybie pozaprawnie przyśpieszonym. Młodych Internautów skazuje się na roboty publiczne za żart o prezydencie, wypuszczając jednocześnie na wolność zwyrodniałych gangsterów. Rząd depcze prawa obywatelskie, jeśli nie dekretami to pisanymi na kolanie ustawami przepychanymi przez sejm pod osłoną nocy. Ograniczono prawo do demonstracji. Policję wyposażono a nadzwyczajne środki do pacyfikowania protestujących. Tajne służby wyciągają przed świtem z domów niepokornych Internautów zakuwając ich w kajdany. Od szefa opozycji zażądano badań psychiatrycznych. A wynaturzona nienawiść do opozycji prawicowej dała pierwsze plony politycznego mordu, gdy działacz Platformy z zimną krwią zastrzelił posła PISu na służbie.
 
Boże! Coś wzniósł te ludy, co nam służyć miały!
Kto nami rządzi!???!!!
Gdzie ta silna Polska??? Gdzie obiecywany dobrobyt??? Gdzie są szczątki Tupolewa, które wciąż gniją na obcej ziemi dając świadectwo słabości i podległości państwa???
Polacy, którzy zawierzyli rządowi Platformy znów czują się oszukani, opuszczeni i bezradni. Bo władza miast służyć zdradziła, nie dotrzymawszy ani jednej z przyrzeczonych obietnic. Bezsilność wobec coraz bardziej aroganckiej władzy zaczyna wyzwalać z ludzi wściekłość i agresję. Jeszcze tylko krok od masowego wyjścia zdesperowanych rodaków na ulicę.
 
Miarka się przebrała.
 
Dlatego, Boże! Coś Polskę przez tak liczne wieki otaczał blaskiem potęgi i chwały uwolnij nas od tej władzy, bo będzie masakra!
 
Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)  
 
Patrz również – „Pieta polska, rządy Tuska i sposób na pojednanie”:
Audio:  
Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale