164 obserwujących
1917 notek
4650k odsłon
5803 odsłony

Film Vegi dobry ino, że nie bardzo

Wykop Skomentuj315

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

Moja ukochana jedynaczka była nad wyraz niesfornym dzieckiem. Pamiętam jak kiedyś jej ojciec chrzestny przebrał się za Świętego Mikołaja i zapytał moją Julkę, czy dobrze się zachowuje w przedszkolu? A ona nabrała powietrza i jednym tchem odparła w krakowskim dialekcie: „Julcia zachowuje się w przedszkolu dobrze ino, że nie bardzo”.

A teraz do rzeczy.

Obejrzałem wczoraj film Patryka Vegi pt. „POLITYKA”.

Nie jestem krytykiem filmowym, więc nie będę się wymądrzał.

Powiem tedy krótko. Na filmie byłem, kasę wybuliłem, strasznie się nudziłem, a za reżysera i było nie było wybitnych aktorów okropnie wstydziłem.

Dlaczego?

Bo noblista Isaak Singer kiedyś powiedział, że: „sztuka zbyt dosłowna jest nudna nawet, gdy jest dobra”.

Lecz być może Patryk Vega wyszedł z założenia, że nasze społeczeństwo jest już tak prymitywne i niewyrobione politycznie, iż filmowy przekaz należy mu podać w takim opakowaniu właśnie. 

A może komediowy zwiastun filmu był celowo mylący?

Nie wykluczam tedy, że film POLITYKA może odnieść pożądany sukces.  

Krzysztof Pasierbiewicz (emerytowany nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Czytam pierwsze komentarze, o dziwo w większości autorstwa pisowskich ortodoksów. I stwierdzam, że miał rację młody historyk Michał Augustyn w swoim eseju pt. „Bolszewicy polskiej prawicy” – vide: http://liberte.pl/bolszewicy-polskiej-prawicy/ , a dokładniej jego fragmentu zatytułowanego: „Uwodzenie chama”, cytuję:

Cham, czyli prymityw niezdolny do rozumienia czegokolwiek i dlatego zawsze łaknący prostych, często spiskowych wyjaśnień swojej nędzy, sfrustrowany sobą samym i tym, jak traktują go inni. (…) Cham nienawidzący wszystkich elit i spragniony przynależności do jakiejś wspólnoty, bez zaangażowania w to osobistego wysiłku, niejako z klasowego, czy rasowego automatycznego przydziału. Ten cham stanowi właśnie o sile bolszewików polskiej prawicy. Wszystko jedno, czy rzeczywistość wyjaśni mu Ojciec Dyrektor Rewolucjonista razem z Robesspierem Pospieszalskim, czy zrobi to sam Jarosław Kaczyński, cham jest gotowy na uwiedzenie. On chce bezpieczeństwa z daleka od odpowiedzialności i wolności, od debat, również tych toczonych przez „rewolucjonistów”. Wizja świata musi być prosta i zawsze zawierać element tłumaczący status chama: jego nieudaczność i biedę. Polski cham nie zna historii Polski. Nie zna, bo nigdy się jej nie nauczył, nawet jeżeli ktoś nauczyć go jej próbował (...) Cham, choć historii nie zna, czuje się jednak patriotą. Bolszewickim patriotą. I Jarosław Kaczyński to wie. Dlatego tego chama dopieszcza, kokietuje, schlebia mu, stawia wyżej od niedawnych towarzyszy broni i wykreowanych w opozycji do łżeelit, służalczych wobec wodza i rewolucji, elit „patriotycznych”. Tak samo chama kokietowali pierwsi sekretarze PZPR…”, koniec cytatu.

I jeszcze na deser modelowy komentarz pisowskiego ortodoksy:
„pójść z córką na produkcję Vegi do kina... okropne!!!” [martini077 5 września 2019, 22:58]
Moja odpowiedź na tenże komentarz: [echo24 5 września 2019, 23:14]
Moja wina. Moja wina. Moja bardzo wielka wina. Jak tylko córka wróci z Majorki zapiszę ją do parafialnego kółka różańcowego. Tylko nie wiem, czy ją przyjmą, bo w CV ma taką fotkę - vide: https://m.salon24.pl/dff08401396bf481ffb11e8604ecedc2,860,0,0,0.jpg

UWAGA! Jest jeszcze lepszy komentarz autorstwa pisowskiego ortodoksy:

Stary Wiarus [7 września 2019, 04:09]
"Przesyłam fotkę pana córki aktywistom kampanii #MeToo - pan przymusza córkę do pozowania w manierze znanego od stuleci pornograficznego obrazu "Leda z łabędziem". Pan sam może mieć fetysz łabędzia, ale córkę proszę zostawić w spokoju". ---   Przyznacie Państwo, że smakowita perełka.
Wykop Skomentuj315
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura