Blog
serendipity (dawniej *andy)
aandy
aandy niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący...
0 obserwujących 370 notek 181258 odsłon
aandy, 3 września 2009 r.

Swastyka była symbolem socjalizmu

963 61 0 A A A

 

Może zgadniesz, sądząc po napisach w języku rosyjskim, że to jest sowiecka swastyka — używana w bolszewickiej Czerwonej Armii w okresie I wojny światowej, a także i po tej wojnie. Opaska na ramię ze swastyką była noszona przez niektóre oddziały sowieckie — pisze w swojej pracy dr John J. Ray.

Swastyka była socjalistycznym symbolem — pisze dr Ray —  na długo przed tym, gdy Hitler uzyskał władzę. Przedwojenni socjaliści, włączając także niektórych socjalistów amerykańskich — posługiwali się swastyką uważając, iż swastyka posiada dwa ramiona reprezentujące dwie związane ze sobą litery "S", oznaczające "socjalizm". Dlatego, nawet symbolizm Hitlera był lewicowy.

 

 

O takich mało znanych faktach historycznych napisał dr John J. Ray (M.A.; Ph.D.) w pracy zatytułowanej „Hitler był socjalistą“.* Powyżej przetłumaczone są przez mnie dwa akapity z jego pracy.

____

* Zob. http://knol.google.com/k/john-ray/hitler-was-a-socialist/1a2p9co02fh9a/5#

* * * * *

Reprinted from:

HITLER WAS A SOCIALIST

John J. Ray (M.A.; Ph.D.)

As you may be able to guess from the Cyrillic writing accompanying it, it was a Soviet Swastika -- used by the Red Army during and after World War I. It was worn as a shoulder patch by some Soviet troops.

The Swastika too was a socialist symbol long before Hitler became influential. Prewar socialists (including some American socialists) used it on the grounds that it has two arms representing two entwined letters "S" (for "Socialist"). So even Hitler's symbolism was Leftist.

* * * * *

Opublikowano: 03.09.2009 10:59.
Autor: aandy
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Lubi dużo czytać i wyrobić sobie własną opinię. Choć czasem, bez problemu, zgadza sie z opinią innych osób.

************************

Bardzo proszę, uwierzcie mi, że Polska może być nasza, że może być dla nas, że może być dla naszych dzieci. Bardzo proszę, uwierzcie mi, że możemy skończyć z tym łajdactwem, że możemy skończyć z tymi kłamstwami. W prawdziwie wolnej Polsce to łajdak powinien czuć strach, a zwyczajny, przyzwoity człowiek powinien mieć możliwość, żeby wychowywać dziecko i żeby mu bez trudu tłumaczyć, co to jest dobro, co to jest zło. Bardzo proszę, uwierzcie mi, że razem możemy tego dokonać.

— Jacek Sobala

************************

Dla socjalisty zabicie człowieka nie pasującego do Idei Człowieka jest nie tylko obowiązkiem, ale również aktem najwyższego humanizmu

— H. Kiereś, Trzy socjalizmy, Lublin 2002,

************************

Bronię mózgu. Tego z odmętów kosmogonii i tego mniejszego, mojego własnego. Marksiści chcą wyciąć mózg z człowieka i włożyć go do słoja z ideową formaliną ich wyłącznej produkcji.

-- Leopold Tyrmand, Dziennik, 1954

*************

Donos to ekstrakt komunizmu, a tajny współpracownik jest istotą totalitaryzmu.

-- Aleksander Wat

*************

Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty są: mord, rabunek, okrucieństwo oraz donos.

--bloger

*************

Dla nas, partyjniaków Związek Radziecki jest naszą ojczyzną, a granic naszych nie jestem w stanie określić, dziś są za Berlinem, a jutro na Gibraltarze.

-- Mieczysław Moczar, absolwent kursu NKWD, bolszewicki morderca oraz bandyta, przywódca komunistycznej bandy rabunkowej. Bandyta ten, jako szef UB w Łodzi ze szczególnym okrucieństwem osobiście torturował żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.

*************

My sowieckimi kolbami nauczymy ludzi w tym kraju myśleć racjonalnie bez alienacji.

-- Tadeusz Kroński, przyjaciel Miłosza

*************

Trzeba zabić polską dumę, rozstrzelać patriotyzm.

-- Anatol Fejgin

*************

Jak trzeba było wieszać ludzi, strzelać do nich i topić ich w ustępach, to nikogo nie było. A teraz moich zasług nikt nie bierze pod uwagę. [w 1952 r.]

-- Jan Szostak, bandyta, współpracownik NKWD, szef UB w Augustowie, kat wielu polskich patriotów.

*************

Zaproszenie do Belwederu, nagrody, rozmowa z Bierutem. (...) Ekipa agentów potrzebowała na gwałt inteligencji, elity, czegoś co było w tej sferze odpowiednikiem obecnej nomenklatury. Co oferowała ta władza? Boską rangę, role demiurga. (...) Więc uczuli nagle, jak ster historii jest także w ich rękach, i że opłaca się nawet w jakimś sensie okłamywać ten zbełkotany naród, na który patrzyli z pogardą, na tę masę.

-- Zbigniew Herbert

*************

Próbowano ze mnie uczynić janczara komunizmu i jako 15-latek byłem takim janczarem. (...) Kiedy aparat władzy poddaje psychologicznym torturom dziecko, następuje szok. Tak też było ze mną. Pojąłem, że mam do czynienia z wrogiem, przed którym muszę uciekać, kryć się, bronić.

-- Henryk Grynberg

*************

Violence is not necessary to destroy a civilization. Each civilization dies from indifference to the unique values which created it.

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły.

-- Nicolas Gomez Davila

*************

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Określenie "faszysta" było przez lata używane przez bolszewickich politruków w ZSRS, a...
  • Już Orwell komentował w 1944 roku używanie określenia "faszyzm" przez propagandzistów...
  • @pandada napisał: "faszystowskie organizacje takie jak NOP i ONR deklarują przywiązanie do...

Tematy w dziale Kultura