0 obserwujących
101 notek
50k odsłon
266 odsłon

Konferencja o: „Polskich Obozach Koncentracyjnych” – Prawda.

Wykop Skomentuj4




Wczoraj w Poznaniu miała miejsce konferencja dotycząca "Polskich Obozów Koncentracyjnych" -określenia, które kłamliwie próbuje zrzucić odpowiedzialność, zrelatywizować fakty historyczne, nagiąć do celów socjotechnicznych, uczynić nieprawdziwego współodpowiedzialnego z naszego narodu. Obecny rząd podjął  wyzwanie i rozpoczął walkę z tym szerzącym się kłamstwem.

Poznański poseł Szymon Szynkowski vel Sęk jako przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej nawołuje do prawdy historycznej - również i po drugiej stronie. A więc posłowie niemieccy powinni wziąć czynny udział w demaskowaniu kłamstwa.
Takie postępowanie ma szansę zbudowania mostu ponad interesami narodowymi - wygra prawda. Tym samym wygra człowieczeństwo.




W tym kontekście poruszyłem na konferencji problem z przed paru lat - i brak reakcji ze strony polskich służb konsularnych - przypominam; komunikowałem się z ambasadą Polską w Niemczech i Niemiecką w Polsce w związku z wykryciem użycia kłamliwego zwrotu przez dziennikarkę niemiecką.

Ze strony polskiej był całkowity brak reakcji (całość opisana na:  http://bezprzesady.com/aktualnosci/znow-polskie-obozy-koncentracyjne-tym-razem-slowa-padaja-na-niemieckiej-stronie-internetowej)
Co naprawdę cieszy to zwrot potwierdzony przez Pana posła w tego typu zachowaniach i zobowiązanie do zdyscyplinowania korpusu dyplomatycznego poza granicami Polski.

To naprawdę dobra zmiana.
Wcześniejsze działania - a raczej ich brak powodowały obniżenie rangi Polski - jeżeli nie potrafimy zadbać o swoje własne dobre imię, to przekłada się to na wszystko inne, również i traktowanie naszych obywateli poza granicami kraju. Brak szacunku innych, czy w skrajnych przykładach ironiczne ataki, czy wręcz czynienie sobie pośmiewiska z nas i naszego kraju.
Te straty są teraz mozolnie odbudowywane. PR zagraniczny to też ważna część polityki międzynarodowej.
Poprzednie ekipy z rozdania PO zupełnie nie dbały o ten aspekt.
Dokładniej: udawały że dbają, w efekcie jednak niewiele czyniły.
https://youtu.be/l3W2atJZkro
Żadna ekipa polityczna nie jest w stanie ustrzec się błędów - jednak jeżeli nie ma się szacunku do swoich korzeni, narodu, etosu - samego siebie, to tak jakby się odrzucało swoje pochodzenie i swój kraj.
Jest takie przysłowie o gnieździe - i to właśnie był działania na takim poziomie.

Cieszę się niezwykle że się to zmienia, co potwierdzono na tej konferencji.

Wspomniano też o bardzo ważnym aspekcie - każdy z nas jest swoistego rodzaju strażnikiem dobrego imienia i powinien przynajmniej w momencie wykrycia tego typu nadużyć (tak jak to było w moim przypadku) poinformować odpowiednie urzędy, w tym przypadku napisać chociażby maila informacyjnego na jedną ze stron:

www.jakbylonaprawde.pl
www.whatwasthetruth.eu
www.wiewareswirklich.eu



Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka