Tadeusz Hatalski
Navigare necesse est ….
50 obserwujących
445 notek
706k odsłon
2804 odsłony

Jeźdźcy Apokalipsy

Wykop Skomentuj99

Już trzeci dzień się poświęcam. I oglądam Fakty w telewizji TVN. Ale trudno, chciałem najzwyczajniej w świecie zobaczyć jak wygląda Polska i świat oczami wiodącej telewizji prywatnej. I gdybym nie patrzył przez okno na świat realny i nie trzymał się zdrowego rozsądku, to chyba założyłbym białe prześcieradło i szedł prosto na Witomino (na Witominie jest gdyński cmentarz) i czekał tam na koniec świata.

Dlaczego, zapytają pewnie PT czytelnicy. Ano, dlatego, że według Apokalipsy, koniec świata poprzedzi pojawienie się czterech jeźdźców Apokalipsy zwiastujących wojnę, zarazę, głód i śmierć. I w TVN-ie już się pojawili … choć na razie tylko dwóch. I co prawda inaczej się nazywają.  Ale według TVN-u tamtym z Apokalipsy w niczym nie ustępują. Tych dwóch jeźdźców Apokalipsy zTVN-u,  to M. Banaś i PiS, które M. Banasia na prezesa NIK powołało. 

Przedwczoraj Fakty (co całą prawdę, całą dobę) poświęciły M. Banasiowi osiem minut. Wczoraj nie patrzyłem na zegarek, ale o Banasiu było chyba mniej więcej tyle samo. Fakty trwają dwadzieścia sześć minut i jedna trzecia czasu przeznaczonego na wieści z Polski świata przeznaczona jest jednemu człowiekowi. Ale nie tylko czas jest ważny. Dziennikarze i lektorzy mówiący o Banasiu i PiS, który dopuścił się ‘zbrodni’ powołując go na prezesa NIK, wznoszą się na wyżyny polskiej mowy. Barwne porównania, soczyste określenia, znamienne akcentowanie słów, ich przeciąganie, podnoszenie i opuszczanie tonu. Jednym słowem chapeau bas przed ich krasomówstwem.

A wszystko po to, aby pokazać jakim świętym oburzeniem pałają [niczym dzięcielina (?)] redaktorzy, dziennikarze i lektorzy TVN-u wobec niesłychanych ‘zbrodni’, jakich dopuścił się M. Banaś. I PiS, powołując go na stanowisko prezesa NIK.
Wypada więc zapytać, a co z domniemaniem niewinności? Przecież nawet oskarżenia prokuratorskiego jeszcze nie ma. A nie tak dawno, poprzedni prezes NIK, obecnie Senator,   miał (i nadal ma) oskarżenia prokuratorskie. I to chyba jeszcze z czasów Platformy.

I co? Dlaczego nie było tego świętego oburzenia w telewizji co całą prawdę, całą dobę? Że świat się kończy, bo prezes NIK nie był jak żona Cezara.

A dziś się kończy. Kończy się bo w kamienicy będącej własnością obecnego prezesa NIK, przedsiębiorca dzierżawiący tę kamienicę, wynajmował pokoje na godziny. Co, jak dotychczas wydaje się jedynym pewnym punktem całej afery. Owszem moralnie jest to naganne, ale prawo tego nie zabrania. I chyba nigdy i nigdzie na zabraniało. Co więcej, to nie M. Banaś wynajmował, tylko dzierżawca jego kamienicy wynajmował. Czy M. Banaś wiedział o tym wynajmowaniu na godziny? Pewnie tak. Czy mógł zabronić? Formalnie pewnie nie, ale nieformalnie mógł od dzierżawcy tego zażądać. Nie zrobił tego. I w sumie na tym polega jego wina. Na którą takim oburzeniem pałają dziennikarze TVN-u, strażnicy moralności Polaków.

Chyba muszę dać sobie spokój z tym poświęcaniem się i oglądaniem TVN-u.  Bo jeszcze uwierzę, że Apokalipsa nastała i świat się kończy.


Wykop Skomentuj99
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura