332 obserwujących
1243 notki
3827k odsłon
  1485   14

Dziesięć pytań w kwestii współpracy z KGB

PiS zadaje Donaldowi Tuskowi dziesięć pytań „o Rosję i Putina”. Niby wszystko w porządku, ale nie do końca. Wszystkie te pytania dotyczą bowiem niewytłumaczalnej  współpracy władzy w Polsce za rządów Tuska z KGB. Młodzieży salonowej dopowiem, że KGB to rosyjska policja polityczna porównywalna jedynie z Gestapo, a czym było Gestapo, to na pewno wiecie z lekcji historii. Ludzie z KGB dokonali ludobójstwa na polskich oficerach w Katyniu i innych miejscach w czasie II Wojny Światowej.

Otóż Putin, obecny i były władca Rosji był także funkcjonariuszem, pułkownikiem KGB. Do dnia dzisiejszego jest dumny z kagiebowskiej przeszłości.

Cała elita władzy w Rosji w 70 procentach składa się z byłych funkcjonariuszy zbrodniczych organizacji typu KGB, GRU. Tak wykazały rosyjskie badania przeprowadzone niegdyś przez Instytut Lewady.

Wszystkie pytania zadane przez PiS mają kontekst rosyjski, dotyczą bezpieczeństwa naszego kraju i zagrożeń ze strony putinowskiej, czyli kagiebowskiej Rosji, włącznie z pytaniem o kompletnie zwasalizowaną przez Putina Białoruś oraz amerykańską tarczę antyrakietową.

Wszystkie pytania dotyczą także decyzji podejmowanych przez rząd Tuska w gruncie rzeczy na korzyść kagiebowskiej Rosji, a co najmniej na niekorzyść bezpieczeństwa Polski. Zatem zasadne jest postawienie tezy, że chodzi o współpracę ówczesnej władzy z Rosją spod znaku KGB. Bo jak inaczej tłumaczyć serię decyzji i posunięć, które w tych pytaniach są wymienione? Święte są słowa Pawła Kukiza: "Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a prezes Kaczyński prawdopodobnie za Polskę oddałby życie".

1) Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?

2) Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?

3) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?

4) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?

5) Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?

6) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom?

7) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? Poziom ten wahał się wówczas pomiędzy 1,76-1,89 proc. PKB.

8) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?

9) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?

10) Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?


https://www.tvp.info/65764007/pytania-pis-do-donalda-tuska-o-rosje-jest-listaLubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka