43 obserwujących
131 notek
395k odsłon
  374   0

Czy Jezus chciałby w roku 2016 narodzić się w Polsce?

Gdyby mógł wybierać sobie miejsce urodzenia...

Czy wybrałby rozkrzyczaną Warszawę, gdzie ulice, udekorowane kiczowatymi ozdobami, zapełniają się przed świętami hajdaczkami i warchołami, którzy za wszelką cenę muszą swe nizinne pochodzenia potwierdzić?

A to z trąbką do sejmu wejśc próbuje pani, podobno posłanka, choć z zachowania i semantyki wynika raczej, że z koniuszym mogłaby na słowa rywalizować. I wygrałaby.

A może wydarzeniem miało być  przemówienie Kijowskiego, pełne nonsensów i gróźb, jako że trudno nauczyć się kultury w rok?

Lub bełkot dochodzący do Polski z Brukseli,gdzie dawny sprzedawca polskiej własności, komisarz Lewandowski, czyli urzędnik zaledwie mianowany, a nie wybrany, przekracza granice absurdu i hipokryzji, zarzucając parlamentarzystom UE, że, zamiast demokracją w Polsce, zajmują się umieraniem w Aleppo?

Panie Lewandowski, u nas podobno nie ma demokracji, więc i nie ma się czym zajmować.

A gdyby tak dziecię Jezus wybrało Kraków?

Niebezpieczniej, niż w Warszawie!

Drogi dojazdowe do królewskiego Wawelu zajęli rozbójnicy, bo jak nazwać takich, co pojazdy na drogach zatrzymują?

A sąd w Krakowie, by ich ukarać, musiałby zlecić kolejną ekspertyzę wartą milionik, ale odpowiedź dostałby, że to nie rozbóojnicy, tylko jacyś nielegalni właściciele krakowskich kamienic, które władza rozdawała niemal za grosze. Ale krakowski sąd ...przewietrzono i ekspertyzy się skończyły.

Czyli, narodzić się w Krakowie, to też obciach!

Odpada po kolei Poznań, bo tam prezydentowi Polska się nie podoba i on jej posłuszeństwo wypowiada!

Tylko z pieniędzy państwowych nie rezygnuje!

Rozumiem, takiej pensji zrzeka się tylko ktoś, kto wie, co czyni. A prezydent Poznania tego akurat wiedzieć nie musi! Od tego ma zastępy urzędników.

Odpada też Racibórz, gdzie kilku byłych notabli, w tym były prezydent, a potem szef zbiornika „Racibórz”, którego budowa obecnie stoi, postanowiło nazwać skwer w mieście imieniem UWAGA! Profesora Władysława Bartoszewskiego!

Przypomnę, że w Raciborzu, kilka lat temu, zamknięto drzwi Domu Kultury, by nie dopuścić do spotkania śp.Anny Walentynowicz z młodzieżą. Było to polecenie ówczesnego starosty, a obecnie , a jakże!, kolejnego dyrektora „na zbiorniku”, nad  którym 6 km wału trzeba rozebrać! Ma zbiornik „szczęście” do prominentów.

Z powodu zagrożenia powodzią, Jezus także w Raciborzu urodzić by się nie chciał.

Ale nie tracę nadziei, że jednak Boże Narodzenie w Polsce będziemy świętować.

Bo Jezus nie słucha TVN i nie czyta GW.

Nie słyszał żadnych przemówień Pomaski, czy innej poseł od trąbki.

Ani nie zna fanaberii głoszonych przez „profesorów” Hartmana i Środę, że obecnie w Polsce "właśnie jest w rozkwicie komunizm” ,( to Środa), a Hartman nam, katolikom, doradza: „Gdybym, tak, jak Wy, wierzył w szatana, szukałbym go w Toruniu”...Panie Hartman, Panu wystarczy lustro.

Biedny ten profesor. Bo na dodatek rozsypał mu się „łagiewnicki kościół”, zmienił się krakowski metropolita, a GW rozpacza : „Szok. Jak to się mogło stać, że postępowy Franciszek awansował kogoś takiego?”

Ten „ktoś taki”, to arcybiskup Marek Jędraszewski.

I teraz Boże Narodzenie w Krakowie będzie bez łagiewnickich rekolekcji dla PO i Komorowskiego, które zresztą miały tylko udawać katolicyzm, na zasadzie „niewierzący, ale praktykujący”! Czego to się nie robiło, by czerń omamić.

Kiedy znajoma siostra zakonna mówi , że to komuchy w Polsce rozrabiają, ja wiem, że ona modli się o narodziny Jezusa tutaj, właśnie w Polsce!

Tylko kto protestuje nocami w sejmie, czy na Wiejskiej pod  sejmem?

Przed świętami nie są potrzebni w domu, w rodzinie?

Dziećmi zajmuje się gosposia? Kto ubierze im choinkę?

Mamusie i tatusie demonstrują!

Czysty bolszewizm! Partia jest ich matką.

A w znakomitej większości polskich domów, w kraju i za granicą, mówi się już tylko o narodzeniu Jezusa.

Jeden kupił za dużo, inny mniej, ale i tak zawsze wigilijny stół będzie nakryty starannie i według tradycji.

Sianko pod obrusem, opłatek, zapalona świeca, choinka przebogato ozdobiona. Wigilia rozpocznie się wraz z pierwszą gwiazdką na niebie. Potem wspólne śpiewanie Bóg się rodzi, moc truchleje...

Dlatego, że trwamy i mamy swoje tradycje, po raz dwa tysiące szesnasty narodzi się nam w Polsce Jezus.

Polacy warci są tego, mimo tamtych.

A może właśnie dlatego.

Radosnych świąt życzę wszystkim.

 

 

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka