Blog
Myśli i słowa
September
September Superwoman
0 obserwujących 78 notek 85291 odsłon
September, 7 kwietnia 2014 r.

Lech Wałęsa - postać tragiczna

 

Niewiele jest w polskiej przestrzeni publicznej osób, które budzą  tak skrajne  emocje, jak Lech Wałęsa. Pomijając toksyczne związki Wałęsy z polityką i skupiając się wyłącznie na jego życiu prywatnym, trudno nie dostrzec, że jest to postać, jakby żywcem wyjęta z tragedii greckiej.
Wiele spraw z życia prywatnego Wałęsów ujawniła w swojej książce żona byłego prezydenta, która najwyraźniej winą za klęski życiowe swoich dzieci obarcza ich ojca, który zbyt mało interesował się  problemami rodziny.  
Prawdziwość tej opinii Wałęsa zdaje się potwierdzać całym swoim życiem.  Dla niego uczucia rodzinne chyba nie istnieją. Ostatnio dał temu wyraz przed ochoczo podstawionym mikrofonem Moniki Olejnik. Z okazji zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej, tak skomentował telefoniczną rozmowę Lecha i Jarosława Kaczyńskich w trakcie lotu polskiej delegacji do Smoleńska:  
„Rozmowa była krótka i na temat. To spowodowało wszystko, co się później stało. Absolutnie nie wierzę, że rozmawiano przez telefon o mamie.”
I ja mu wierzę, że on  nie wierzy. Jemu sie w głowie nie mieści, że synowie mogą rozmawiać o matce, która nieprzytomna  leży w szpitalu. - No bo kto by się aż tak przejmował chorą matką? - zapewne taki jest jego pogląd.
Jarosław Wałęsa udzielił kiedyś wywiadu, w którym wspominał swój wypadek na motorze. Syn prezydenta tak mówił o reakcji amerykańskiej rodziny, która kilka lat wcześniej opiekowała się nim w trakcie nauki w Stanach:
to mój amerykański ojciec był pierwszą osobą, która przyjechała do szpitala na Szaserów w Warszawie po moim wypadku. Był jeszcze przed rodzicami, którzy jechali z Gdańska. Dowiedział się, wsiadł w pierwszy samolot i był. Zabrał jeszcze z sobą mojego młodszego brata. Ja z nimi czuję więź.”
 
 

http://www.wprost.pl/ar/412695/Wasa-mam-trzech-ojclw-i-dwie-matki/

Opublikowano: 07.04.2014 16:07.
Autor: September
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Naród może przetrwać głupich i ambitnych, ale nie przetrwa wewnętrznej zdrady. Cycero

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Gwoli scislosci- lustracje sedziow zablokowal Trybunal Konstytucyjny:...
  • @BOGNA JANKE Na Boga, dlaczego Facebook? A przez google nie mozna?
  • @Autor Facebook? Nie, nie, nie. Ze wzgledow higienicznych.

Tematy w dziale