6 obserwujących
272 notki
124k odsłony
  287   0

O podwójnych standardach i hipokryzji

W 2019 roku, po przegranych wyborach na stanowisko prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński (syn Macieja) zarejestrował się w Urzędzie Pracy jako bezrobotny, co pozwoliło mu uzyskać dotację w kwocie 20000 PLN ze środków unijnych.

Postępowanie Kacpra Płażyńskiego wywołało oburzenie części tzw. opinii publicznej, która to część pytała, czy człowiek posiadający majątek wyceniany na 900000 PLN powinien korzystać z pieniędzy przeznaczonych dla bezrobotnych. 

W 2020 roku firma Michała Tuska (syna Donalda) otrzymała dotację ze środków rządowych w kwocie 250000 PLN. Były to pieniądze z tzw. Tarczy Finansowej, zarządzanej przez Polski Fundusz Rozwoju, wypłacone w ramach rekompensaty za straty finansowe poniesione w wyniku restrykcji związanych z covidową epidemią.  

Nie wiem jak wyceniany jest majątek Michała Tuska, ale jakoś nie zauważyłem nadmiernego zainteresowania jakiejkolwiek części tzw. opinii publicznej tym faktem, a tym bardziej jej oburzenia.  

Pozwolę sobie jeszcze stwierdzić, że dotacja dla Kacpra Płażyńskiego, podobnie jak dotowanie Michała Tuska, nie budzi mojego oburzenia. Obydwaj Panowie dostali je zgodnie z przepisami. 

Przeciwko Kacprowi Płażyńskiemu toczy się obecnie postępowanie dyscyplinarne w Pomorskiej Izbie Adwokackiej. Jego przedmiotem jest tłiterowy wpis Płażyńskiego, na temat propagowania OSK w przedszkolu dla dzieci niepełnosprawnych, który został usunięty przez jego autora i zastąpiony przeprosinami. Niestety, nie udało mi się odnaleźć jego kopii.  

Czekam zatem na postępowanie warszawskiej Izby Adwokackiej przeciwko Romanowi Giertychowi za jego tłiterowe wpisy. Ale chyba się nie doczekam, gdyż Rzecznikiem Dyscyplinarnym tej Izby jest mecenas Krzysztof Stępiński, którego publicystyka jest szeroko znana nie tylko z mediów społecznościowych. Na dodatek mecenas Stępiński ma brata Zygmunta, który piastuje funkcję dyrektora Muzeum Polin.  


Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale