Blog
blog sine
sine
sine Były historyk i dziennikarz
0 obserwujących 58 notek 19113 odsłon
sine, 11 lipca 2018 r.

Pod rękę z Historią z Uzi pod pachą

108 1 0 A A A

Tak sobie myślę, że gdyby wycieczki młodzieży izraelskiej zechciały zwiedzać sławetną willę w Wansee, gdzie postanowiono o ostatecznym rozwiązaniu pewnej kwestii, to należałoby zapewnić im uzbrojoną ochronę. Mimo, że Wansee to bogata i spokojna dzielnica Berlina, gdzie muzułmańscy migranci stanowią niespełna 4 procent ludności. Ale młodzi Izraelczycy raczej nie jeżdżą tam na wycieczki „maturalne”.

Gdyby wycieczki izraelskiej młodzieży zachciały zwiedzać miejsce po nieistniejącym już Velodrome d`Hiver w Paryżu, gdzie policja francuska przetrzymywała ok. 13000 schwytanych Żydów, to należałoby zapewnić im uzbrojoną ochronę. Mimo, że VII Dzielnica jest bogata i stanowi centrum Paryża, to procent muzułmańskich emigrantów sięga tam już 10. Ale młodzi Izraelczycy też tam nie jeżdżą ze szkolnymi wycieczkami. 

O Amsterdamie i domu Anny Frank nie wspomnę... 

W Berlinie i Paryżu zdarzały się już morderstwa Żydów na tle rasistowskim, że nie wspomnę o zamachach terrorystycznych przeciwko Żydom.  

Nie jest mi znana demografia miasta Oświęcim, ale muzułmanów jest tam raczej niewielu, podobnie jak w Warszawie, czy Krakowie. Zapewne da się tam znaleźć jakiegoś faszystę, którego główną rozrywką jest wykonywanie graffitti, zapewne są tam – o zgrozo – znacznie liczniejsi narodowcy. Pewnie też mażą ściany... 

W praktyce międzynarodowej uzyskanie prawa do noszenia i używania broni na jego terytorium przez funkcjonariuszy innego państwa jest traktowane bardzo restrykcyjnie i udzielane jedynie w nielicznych i ściśle określonych przypadkach.  

Bardzo chciałbym poznać treść umowy międzynarodowej, która daje to prawo funkcjonariuszom izraelskim, „chroniącym” młodych Żydów w Polsce. Jestem dość stary i niezbyt biegły w internetowym researchu i może dlatego mi się nie udało.  

Chciałbym – nieśmiało – zauważyć, że izraelska młodzież już od ponad 25 lat edukuje się historycznie w Polsce z pełną aprobatą polskich władz. To już pokolenie. Jak dyskutować z tym pokoleniem o historii najnowszej? Jak dochodzić z nim do historycznego konsensusu?  

 

Opublikowano: 11.07.2018 20:24.
Autor: sine
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nic ciekawego

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @noo  Charakterystyki mec.mec. Dubois i Giertycha mógłbym uzupełnić. Ale po co ;-)))?
  • @noo  Pytanie istotne, ale więcej niż retoryczne ;-). A tzw. opinia publiczna od trzech...
  • @osasunna  "Poszkodowany" ma pamięć do kasy, ale nie do faktów, a "jego papugi" wyceniły...

Tematy w dziale Polityka