191 obserwujących
2050 notek
3467k odsłon
1016 odsłon

O tym jak bloger Alpejski tygrysy garbował

Wykop Skomentuj87

image

Nasz nieoceniony kolega, bloger Alpejski, absolwent grudziądzkiej szkoły kawalerii, pilot Luftwaffe, saper głębinowy, znawca twórczości Andrzeja Rosiewicza, alpinista, teolog, grotołaz, oraz zdobywca wszystkich szczytów w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, dorabiający ostatnio jako wolontariusz w Auswärtiges Amt - sorry, że wstęp taki długi - jednak o koledze Alpejskim inaczej się nie da.

Otóż kolega Alpejski w ostatniej notce, opierając się na informacjach z garbarni Frankfurter Allgemeine Zeitung poinformował swoich czytelnikow o wygarbowaniu skór dwóch wyszehradzkich tygrysów. Skóra jednego tygryska podobno leży obok szezlonga Frau Kanzlerin, z drugiej - większej skórki - miano wykonać kurdyban do sali plenarnej Europarlamentu. Trochę się tym garbowaniem tygrysich skór przejąłem, bo garbarzom nigdy nie było po drodze z ekologami, a mnie dobro przyrody polskiej zawsze na sercu leżało. Dziś jednak inna niemiecka garbarnia podaje zupełnie inną wersję dotyczącą garbowania tygrysich skórek. Widzimy, więc że i Europa doczekała wreszcie radia Erewań. Sprawa z wygarbowaniem skórek ma się zgoła inaczej. Jak podaje garbarnia Süddeutsche Zeitung, o żadnym garbowaniu tygrysów nie ma mowy. 

Kompromis osiągnięty 11 grudnia to dla Polski i Węgier prawdziwa katastrofa. Jak podaje garbarnia SZ nie na takich rozwiązaniach zależało obywatelom obu krajów. Nie o taką obronę resztek państwa prawa chodziło zatroskanym kondycją swoich krajów Polakom i Madziarom. 

W artykule garbarni SZ pada bardzo obrazowe porównanie ustaleń poczynionych przez tygrysów i resztę brukselskiej menażerii, do ustaleń strażaków, odkładających gaszenie płonącego domu na święte nigdy. Garbarz z SZ, Florian Hassel, zarzuca Brukseli zbyt powolne i spóźnione reakcje na łamanie prawa w Polsce i na Węgrzech i nie skorzystanie z instrumentu nakładania kar finansowych. Według garbarni SZ pozostawiony sam sobie, mający wolną rękę wielkorządca Polski, Jarosław Kaczyński wraz ze Zbigniewem Ziobro całkowicie zdemolują system prawny w Polsce i w niedalekiej przyszłości nie będzie nawet mowy o garbowaniu tygrysów, ale nawet tchórzofretek. 

Czy miłujący prawo i wolność Madziarzy i Polacy, w obliczu tak zgniłego kompromisu mają rzucić się w odmęty Balatonu i Wisły ? Cała nadzieja w kapokach od Sorosa sfinansowanych przez emisję obligacji wieczystych. 

PS. Sam już nie wiem komu wierzyć, czy etnicznym garbarzom z SZ, czy pozostającym  na usługach FAZ garbarzom z niemieckim paszportem ? 

image


Wykop Skomentuj87
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura