Siukum Balala Siukum Balala
720
BLOG

Santa Cruz w zimowej szacie

Siukum Balala Siukum Balala Społeczeństwo Obserwuj notkę 31

image

Zimą bez sań na Teneryfie nie da rady

Szósty pobyt na Kanarach, więc pora na jakieś ogólniejsze wnioski. Trzeba mi tu pójść wbrew powszechnym opiniom i wbrew mocnym stwierdzeniom szwedzkiej, klimatycznej aktywistki Grety Thunberg. A niech mnie nawet oskarżą, że traktuje to szczere klimatyczne dziecię jak niemiecki zomowiec ( czyt. comowiec ) Otóż wszystkie moje pobyty tu wypadły w okresie od połowy grudnia do połowy lutego, poza tym okresem już gdzie indziej - na przykład na południu Europy - nie ma zimy i można jako tako przetrwać z kompletem odzieży jakim aktualnie dysponuję.

image

Plaża Las Teresitas

Zatem jakie wnioski ? O ile klimatyczni eksterminatorzy twierdzą, że wszędzie panuje globalne ocieplenie, to niestety na Kanarach panuje globalne oziębienie. Gdzie te czasy, kiedy na plaży Maspalomas Niemki typu topless dumnie eksponowały swoje Wunderwaffe ? Nie ma zniknęły. Bo jak jest zima to musi być zimno i choćbyś nie wiem jak palił i ile palił ( paczka Marlboro - € 3.40 ) to i tak będzie zimno. Bo takie jest odwieczne prawo natury... i to już przewidział Bareja, nasz mistrz nad mistrze, oraz nasza kandydatka - efemeryda, pani Błońska - Kidawina " Gdyby natura chciała to na Kanarach byłoby lato "... a nie ma.

image

Choć aż tak dotkliwie nie marznę, bo urodziłem się i wychowałem powyżej 53 stopnia szerokości geograficznej północnej. I u nas jak była zima, to naprawdę było bardzo zimno. A tu jest tylko 22 stopnie powyżej zera i wiatr, a zgodnie z tym co twierdzą w Kabarecie Moralnego Niepkoju sprawa wygląda tak: jak jest zimno i nie ma wiatru, to jest ciepło. A jak jest ciepło i jest wiatr, to jest zimno. I to by było na tyle. Potem może coś jeszcze napisze, jak się klimat ociepli, ma się rozumieć. 

image

Auditorio de Tenerife, siedziba miejscowej orkiestry symfonicznej. Czasem nazwane Sydney na Atlantyku. 

image


image

Castillo Negro, ważny punkt w obronie Teneryfy. Kosztował Anglików ramię admirała Nelsona

image

Pomnik Bohaterów wojny domowej w Hiszpanii

image


image

Siedziba rządu Teneryfy 

image


image

Puertos de Tenerife 

image

Torres de Santa Cruz, najwyższe i najdroższe apartamentowce na Teneryfie ( 120 m ) Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo