Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
136 obserwujących 1648 notek 2354172 odsłony
Siukum Balala, 7 grudnia 2017 r.

Brawo Donald T.

3249 343 0 A A A

image

Jerozolima. Ściana Płaczu

Brawo Donald Trump. Decyzja odważna i potrzebna, ruch we właściwą stronę. Jerozolima powraca do prawowitego właściciela. Mam nadzieję, że za Stanami Zjednoczonymi pójdą inni i w niedługim czasie większość ambasad z Tel Avivu znajdzie swoją nową lokalizację w nowej - starej  stolicy państwa Izrael. A do kolejnego już pokolenia, któremu pod czupryną ryje peerelowska, antyizraelska propaganda tak pięknie rozkwitła po Wojnie sześciodniowej, mam serię pytań. Właściwie notka będzie nietypowa, notka z samych pytań. Pytania nie są  trudne, odpowiedź  zna każdy rozsądnie myślący człowiek wyrosły na europejskich, naszych wartościach. 


image


Jakiej Jerozolimy chcecie ? Jerozolimy wiecznej intifady ? Jerozolimy, w której palestyńskie matki szyją 10 - letnim synom brezentowe kubraczki z kieszeniami na trotyl ? Czy może Jerozolimy, w której dzieci spędzają czas chodząc do szkoły ?


image


Jerozolimy, w której młodzież chodzi na dyskoteki, realizuje swoje pasje, zapisuje się do klubów i organizacji sportowych ?


image


image


image


image


image


image


Czy Jerozolimy, w której jedyną rozrywką jest rozrywka dosłowna z użyciem kostki trotylu ? A może  Jerozolimy, w której bandyta z Hezbollahu strzela z granatnika w stronę szkolnego boiska ? Czy lepsza jest sytuacja, w której pola żyznej  Judei dają plony dwa razy w ciągu roku ? czy może lepsza jest sytuacja, w której strzela się do izraelskich kibucników pracujących w polu ? 


image


 Czy wysadzanie swiątyń jest kulturotwórcze ? Czy chcecie Jerozolimy w której jordański okupant wysadza w powietrze świątynie ?


image

Synagoga Hurva wysadzona przez jordańskich okupantów, odbudowana w 2010 roku. 


Czy Jerozolimy, w której państwo Izrael umożliwia  wszystkim  wyznaniom odwiedzanie miejsc dla nich świętych i bezpieczne sprawowanie kultu ? 


image


image


image


image


image


image


image


image


image

Nazaret

image


image
Nazaret. Bazylika Zwiastowania Pańskiego


Czy chcecie Jerozolimy niczym nie różniącej się od europejskich miast ? czy Jerozolimy oranej wybuchami, wyglądającej jak typowe bliskowschodnie miasto wyniszczane niekończącym się konfliktem ?
Istnienie Jerozolimy do której każdy może pojechać, niezależnie od światopoglądu i wyznania gwarantuje jedynie istnienie silnego państwa Izrael.


image


Państwa, które jako jedno z niewielu już dawno rozpoznało, nazwało i stosuje adekwatne środki do zagrożenia z jakim już wkrótce borykać się będzie więdnąca, głupia Europa z jej indolentnymi, bezradnymi politykami. Módlmy się o pomyślność państwa Izrael i za jego starą stolicę Jerozolimę. 


image


image

Hajfa 

image


image

Tel AvivOpublikowano: 07.12.2017 08:32. Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 09:39.
Autor: Siukum Balala
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @jan mak Są sprawy i rzeczy, które nie podlegają logice. Czyms takim są właśnie gruzinskie...
  • @Władysław Honiewicz Alez chyba pan jest w błędzie. Na ulubionym blogu otrzymalby pan do...
  • @manetekelfares No i alembiki do kupienia w markecie.

Tematy w dziale Polityka