Blog
Homo homini lupus est
skamander
skamander Chcę być CZŁOWIEKIEM
5 obserwujących 59 notek 37859 odsłon
skamander, 16 lipca 2017 r.

PiS znowu konsoliduje opozycję i wzmacnia KOD

288 15 0 A A A

Tysiące ludzi pojawiło się na manifestacji przeciwko upolitycznieniu sądownictwa. To nie była pikieta - to była manifestacja! Partia rządząca już przejęła władzę nad Trybunałem Konstytucyjnym, Prokuraturą, służbami specjalnymi (możliwość inwigilacji internetu), TVP a obecnie stara się przejąć niezależne sądownictwo i przekształcić je w podległe politykom. Ustawy zatwierdzone przez Sejm i dotyczące sędziów, daje władzy pełną kontrolę nad sędziami. Podobnie krzyczał Goebbels:

 

"Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi ..."

 

Hitlerowcom też przeszkadzało niezależne sądownictwo! Władza jest skrępowana, kiedy działają niezawisłe sądy i dlatego pan Kaczyński z uporem maniaka chce sędziów uzależnić od woli polityków. Przeciętny obywatel może sobie nie zdawać sprawy z zagrożenia jakie płynie w odniesieniu do każdego polskiego obywatela. Ale niech tylko przysłowiowy Kowalski będzie chciał złożyć skargę do sądu o naruszenie jego dobrego imienia przez pisowskiego aparatczyka, to szybko przekona się, że sędzia zależny od polityków będzie bronić polityków a nie przeciętnego Kowalskiego.

 

PiS, chcąc zawładnąć środowiskiem sędziowskim, nie tylko zjednoczył sędziów przeciwko PiS-owi, ale powoli jednoczy opozycję. Dzisiaj stanęli obok siebie ludzie z KOD-u, z SLD, ludzie z Nowoczesnej i Platformy. Wyborcy PO, którzy odeszli od tej partii i zagłosowali na PiS, czy inne ugrupowania, to obecnie zaczynają żałować tamtych swoich decyzji i zapewne zaczną wracać, by nie dopuścić w Polsce do dyktatury. I z tym powinien liczyć się pan Kaczyński. Słupki w sondażach to jeszcze nie wszystko - pan Komorowski miał bardzo wysokie poparcie w sondażach a jak to wyglądało w czasie wyborów, to przekonał się pan Komorowski.

Opublikowano: 16.07.2017 18:16. Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 18:17.
Autor: skamander
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Panie Imr6, faktycznie to mała sumka. Dużo większe kwoty żądały pisowskie wdowy jako...
  • Panie Sowiniec, mam dla Pana wspaniałą propozycję! Otóż na tym Placu Inwalidów należy...
  • Panie Karolu, widocznie Panu mama jeszcze zakłada krótkie majteczki i dlatego długa droga...

Tematy w dziale Społeczeństwo