44 obserwujących
329 notek
263k odsłony
  563   3

Terroryzm wewnętrzny w Ameryce-widziane z USA

Do tej pory myślałam, że tylko mareczek w. jest wybitnym specjalistą od tematów amerykańskich, a tu idzie mu w sukurs niejaki drugi mędrek salonowy, bloger echo24, emerytowany nauczyciel akademicki. Przyznaję, że fragment notki, poświęcony tematyce amerykańskiej przypomina mi lata komuny, jakbym czerpała wiadomości o Ameryce z „Trybuny Ludu, lub słuchała w drugiej połowie lat 70-tych programu „Tu jedynka”. Nie bardzo wiem skąd bloger echo24 czerpie wiadomości o Ameryce, ale właśnie tym wpisem udowadnia, że jest zakutym łbem. Oto próbka talentu emerytowanego nauczyciela akademickiego.

„Czy nasze dzieci bedą robiły gazetki ścienne o Jaroslawie Kaczynskim?”

„...Z tego płynie niezaprzeczalny moim zdaniem wniosek, że ci „miłośnicy” partii Jarosława Kaczyńskiego są taką samą tłuszczą (termin użyty przez Joe Bidena), jak ta, która zaatakowała Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 roku w Waszyngtonie. Wówczas tysiące zwolenników ustępującego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w proteście przeciwko wynikom wyborów prezydenckich z listopada 2020 roku wtargnęło do Kapitolu Stanów Zjednoczonych, gdy obie izby Kongresu prowadziły obrady mające potwierdzić zwycięstwo Jeogo Bidena w wyborach z listopada 2020 roku.

Po dostaniu się do budynku uczestnicy szturmu dopuszczali się licznych aktów wandalizmu i rabunku, zanim po kilku godzinach zostali usunięci przez siły policyjne. Z powodu ataku tej hołoty konieczne było przerwanie obrad izb Kongresu i ewakuacja kongresmenów. W wyniku wydarzeń na Kapitolu śmierć poniosło 5 osób, a co najmniej 138 policjantów zostało rannych. Atak spotkał się ze zdecydowanymi reakcjami sprzeciwu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie, doprowadził do wszczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa, a przez Federalne Biuro Śledcze został uznany za akt krajowego terroryzmu...”

Otóż Panie emerytowany nauczycielu akademicki. Masz Pan internet, nie wiem jakie strony Pan przegląda, ale pańska ocena wydarzenia z tzw. zamachu 1/6, jest bardzo jednostrona i fałszywa. Nie dziwiłabym się, gdyby Pan pisał swój tekst dzień po tym wydarzeniu. Wtedy byliśmy zdani tylko na relacje od przedstawicieli Kongresu, oraz na MSM. Zaś od jakiegoś miesiąca już jest wiadomo że tak zwany atak na Kongres zwolenników Trumpa był klasyczną prowokacją FBI. Od dwóch miesięcy wiadomo, że główni prowodyrzy tzw. Proud Boys, są organizacją całkowicie kontrolowaną przez FBI. Wiadomo jest tylko o jednej śmiertelnej ofierze, i była nią uczestniczka wiecu poparcia dla Trumpa, która została zastrzelona przez czarnoskórego policjanta. Rodzina zastrzelonej białej weteranki wojskowej, domaga się ujawnienia danych osobowych policjanta, który ją zastrzelił, by wytoczyć mu proces o morderstwo I stopnia z premedytacją.

Niewielka część uczestników wiecu dała się zaprosić do środka przez właśnie policjantów, którzy nie mieli nic przeciwko temu, by wpuścić owych uczestników tzw. ataku na Kapitol. Więc weszli z czystej ciekawości. Policja Kongresu wiedziała więc, że wpuszcza ludzi FBI. Zaś najbardziej hałaśliwi byli prowodyrzy z FBI „Dumni Chłopcy”, oraz zwolennicy niejakiego Q-annona. Nie wiem i nie mam pojęcia, gdzieś Pan wyczytał o co najmniej 138 rannych policjantach, chyba w NewYork Times albo w Washigton Post, którego teraz właścicielem jest Jeff Bezos.

Przecież nawet Proud Boys nie mieli przy sobie żadnej broni palnej, więc skąd się Panu w swoim zamulonym łbie wzięło aż 138 rannych policjantów. Nie wiem co Pan pije i co Pan bierze, pisząc powyższe słowa.

Dzisiejsza sytuacja wewnętrzna Stanów Zjednoczonych przypomina czasy PRL. Właśnie uchwalono przepisy wydane przez Departament Sprawiedliwości określające kto i dlaczego będzie określany jako wewnętrzny terrorysta. Według wytycznych terrorystą wewnętrznym będzie ten lub ta i być może jeszcze inne płcie, które sprzeciwiają się nadmiernym uprawnieniom rządu Bidena, oraz sprzeciwiają się kapitalizmowi korporacyjnemu i globalizacji.

Ogólnorządowa strategia walki z terroryzmem wewnętrznym mówi o powstrzymywaniu przemocy na tle rasowym, ale nigdzie się nie określa jak walczyc z ekstremizmem rasowym, więc łatwo będzie pod walkę z rasizmem podciągnąć krytykę rządu i niepochlebne opinie o nim, wyrażane w internecie i wszelkich mediach społecznościowych.

W tej walce nastapi połączenie organizacji wywiadowczych , policji, firm technologicznych , organizacji społecznościowych , takich jak np. ADL, oraz niektóre obce rządy, by przede wszystkim skupić się na walce z rasistowskimi ekstremistami , oraz białymi supremacjonistami w mediach społecznościowych. Ponieważ nie ma wyraźnego określenia, kto jest rasistowskim ekstremistą czy też białym supremacjonistą, więc każdy krytyk rządu może być podciągnięty pod obie definicje.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale