33 obserwujących
594 notki
671k odsłon
4593 odsłony

Standardy Europejskie

Wykop Skomentuj129

Pismo Święte nieomylnie nas poucza że gdy Żydzi stąpali po ścieżkach Pańskich i przestrzegali przykazań to się im dobrze powodziło. Rozpuszczeni dobrobytem odwracali się od Boga i zwracali ku obcym bożkom, czynili co złe w oczach Pańskich nurzając się we wszelakim występku. Wtedy słusznie ściągali na siebie karę Bożą, który wydał ich na pastwę Amorytów, Moabitów, Filistynów a nawet w niewolę babilońską popadli i pod buta Asyrii się dostali. Nieurodzaje, choroby itp. My teraz podobnie odchodzimy z Drogi Pańskiej i słusznie spotyka nas kara Boża, Amoryci, Moabici etc już są. Mamy już pierwsza epidemię ostrzegawczą ale nie pomaga. Nawróćmy się bo będzie z nami źle. Ale w sumie to nasza wina bo czyja? Czyńmy pokutę  bo inaczej wszystko na nic. I to tyle refleksji teologicznej.

II

Redaktor Ziemkiewicz popłynął trochę w przytoczonym przeze mnie materiale https://youtu.be/fJIHoP72raQ gdyż opozycja domaga się stanu klęski żywiołowej raz a dwa w takim stanie kadencje przedłużają się automatycznie. Prawdą jest jednak, że totalni nie mówią, kiedy  te wybory mogą się odbyć i kto to zarządzi i czy tylko są zamrażane czy od zera. Chcą bowiem wywalić Kidawę-Błońską z funkcji kandydatessy. O wyborach i paru innych rzeczach pitoli też lewicowy publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz w swoim programie Pitu-Pitu (stąd: pitoli):
https://youtu.be/2XMXqA30ioQ
Jeśli jest mowa o poprzednim wpisie to ktoś tam rzuca się, że ten wywiad profesora prezesa Zolla dla Wirtualnej Polski nieważny bo jest inny dla Rzeczpospolitej. A co mnie to obchodzi? Jest wypowiedź Zolla to się do niej odnoszę, jak Zoll się uniesie i rozedrze szaty, że Wirtualna wypaczyła sens jego wywodu to będzie inna rozmowa. A jak nie to nie. Co to za pomysł z unieważnianiem wywiadów?

III Dlaczego totalni zajmują się wyborami?


Nie wiem dlaczego. Jest jeszcze czas, przecież stan klęski można wprowadzić nawet 5 maja, nawet 9-go. Ale jest pewna szansa:

Wzrost promieniowania ultrafioletowego szkodzi wirusom, dlatego np. grypa szaleje jesienią i zimą i wczesną wiosną. Potem dzień się wydłuża, wirusy na powietrzu zdychają i ludzie nie chorują. Jak przetrzymamy jeszcze jakiś czas w kwarantannie to wirus padnie i wybory będzie można przeprowadzić normalnie.

image

Taki rozwój wydarzeń jest mało prawdopodobny ale nóż-widelec się ziści i cała zabawa w odwoływanie wyborów na nic. Od świąt jest jeszcze miesiąc do wyborów. Gdyby opozycja była normalna to by określiła jakiś ostateczny termin decyzji i wstrzymała darcie japy. I wtedy by mogły wypłynąć problemy z służbą zdrowia, maseczkami itp. Tymczasem elektorat totalny się dziwi, czemu się zajmują wszyscy wyborami. Ano zajmują się bo Platforma trąbi o wyborach. Przedstawię wam teraz kilka aspektów problemu:

  1. Platformie nie wypada za bardzo krytykować PiSu bo sama działała gorzej. W świńskiej grypie itp. stanów nie ogłaszała. 180 osób zmarło i luzik był. Pisałem o kwestii.
  2. Platforma demonstruje społeczeństwu  że jest totalna, czyli że Kaczor jest gorszy dla niej od wszystkiego czyli od koronawirusa. Pokazuje, że ma koronawirusa i jego ofiary gdzieś i jest to tylko cel dla niej w obaleniu Kaczora.
  3. Aby pokazać dobrą wolę w dobie kryzysu trzeba opuścić ze swojego, czyli pokazać, że kompromis jest konieczny. Platforma cały czas oczekuje spełnienia swych żądań najpierw, a dopiero potem rozmowy są możliwe. Przy czym nie mogą zrobić nic pisiorom, które to pisiory wysyłają ich regularnie na bambus.
  4. Jakby totalni mieli trochę rozumu to by pod koniec marca określili termin decyzji, np. na po świętach czy na 3 tygodnie przed wyborami. I jak wtedy sytuacja nie będzie opanowana to wybory trzeba przełożyć i wprowadzić ten stan klęski. Przecież ów stan można wprowadzić w każdej chwili, nawet 9 maja, nie ma pośpiechu.

Podstawowym problemem opozycji jest, że myśli że jest mądrzejsza od Kaczora podczas gdy jest na odwrót: sam Kaczor przerasta rozumem Platformę razem z prof. Sadurskim, Markowskim, Krzemińskim, Wiertniczą i Wyborczą. Co robi Kaczor? Ano pozwala totalnym na wrzaski, żeby stan wprowadzić. I w ten sposób kiedy totalne po wprowadzeniu stanu zaczną dokładnie na odwyrtkę kłapać to wyjdą na gupków bo ludzie zapamiętają, że o 180 stopni zmieniają stanowisko. Ujmuję ten problem syntetycznie bo widzę, że metafory i omówienia nie docierają. Dalej: Platforma dokonuje projekcji swojego paramafijnego urządzenia wewnętrznego na PiS i nie może zrozumieć że taki Gowin czy PAD są w stanie poważnie bryknąć w pewnych sytuacjach. Kaczor się może i wścieka ale koniec końcowi i weta wyszły na dobre PiSowi i obecna akcja Gowina.

Po trzecie kto pamięta 1989 rok i starania środowiska Michnik-Geremek-Kuroń-Mazowiecki-etc żeby komuchy nie wyznały i nie przyznały się, że spaściły i dlatego muszą oddać koryto? Jakby przyznały to by były skończone. A tak to wróciły po jakimś czasie. Kaczor nie robi podobnego błędu i jeśli totalni nie wyznają to nie będzie ze stanu nic. Dlatego plan opozycji jest na poziomie amebowców, co słusznie podkreśliłem.

Wykop Skomentuj129
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka