31 obserwujących
603 notki
681k odsłon
8169 odsłon

Żenada małpowania

Wykop Skomentuj64

Dlaczego w Poznaniu i Warszawie przepraszają za zabójstwo Georga Floyda? Padają na ryj i se tak leżą? Pomijając kwestię wyników sekcji zwłok mają za co przepraszać u nas (vide Żelazna Logika, bo nie chce mi się rozpisywać). Za jasyr powinni przeprosić, bo to my byliśmy porywani w niewolę.

image

Mamy tu wyraz pragnienia awansu społecznego: przepraszając za rasizm w USA masz wrażenie, że jesteś jednym z rasistów, manifestujesz pragnienie dołączenia do klasy panującej. Nic to że w momencie kiedy trzeba płacić odszkodowania a nie spożywać frukta ucisku.

Jest to stały element zachowań Młodych Wykształconych z Wielkich Miast. Nikt nie nienawidzi bardziej miejscowych niż sierżant wojsk kolonialnych.

My tu u nas w Polsce mamy żyć problemami tamtych. Jak u nas załatwili tego i owego to w USA na mordę nie padali, albo na kolana. My nie sprowadzaliśmy niewolników z Afryki w związku z tym nie mamy żadnych kompleksów wynikających. Firmy w Polsce mają problemy np. bo nie spełniają jakiś limitów Murzynów np. na szkoleniach, bo u nas Murzynów nie ma. Dopasowują historię Polski do schematów tamtejszym, rojąc o naszym kolonializmie.

Tymczasem Rzeczypospolita Obojga Narodów rozrastała się w wyniku różnych unii. Czy w Anglii różni tam kacykowie afrykańscy dostawali miejsce w Izbie Lordów? Nie dostawali. A u nas nawet Wiśniowiecki został królem, więc pierniczenie, że kolonializm był jest absurdalne. Było co innego, co się nie mieści w rozumkach tamtych

II

Lewica u nas marnuje swoją szanse, którą byłoby pokazanie Polaków jako dyskryminowanych bardziej nawet od Murzynów, w związku z czym należą się nam przywileje i kasiorka. Limit mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej obsadzanych w filmach, np w Gwiezdnych Wojnach.

Lewactwo prowadzi do mnożenia różnych uciskanych grup, które walczą ze sobą o pierwszeństwo i o przywileje. Np. teraz leją po mordach kobiety przy okazji rozrób i jest to OK, feministki morda w kubeł. Pisałem o tym wiele razy. Przecież my byliśmy porywani w niewole (jasyr - lewaki nie przeproaszają!), cierpieliśmy wynarodowienie w czasach zaborów, okupacje taką, śmaką, śmiało możemy konkurować z murzynami. Ci tymczasem nie, próbują nas wrzucić w rolę oprawców. Sami jesteście oprawcy.

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj64
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo