40 obserwujących
705 notek
852k odsłony
  1166   4

Prymat konstytucji

Porozmawiajmy teraz o oszukiwaniu społeczeństwa czyli o kwestii prymatu Unii nad konstytucją. Osoby dobrze poinformowane przez Stanisława Michalkiewicza wiedziały od lat że w Unii jest doktryna wyższości nad wszystkim, łącznie z konstytucją ( gdzieś w latach 60-tych ubiegłego stulecia to przeszło? Wyrokiem właśnie). Na użytek krajowy wciskali jednak ściemę, że konstytucja stoi wyżej niż Unia Europejska. Przed akcesją i później nawijali, że ograniczony jest zakres kompetencji Unii. Przy Traktacie Lizbońskim jak było? Widzimy tu jaskrawy przykład tzw mądrości etapu i doktryny salami: nagle mówią coś odwrotnego niż kiedyś. Bo jakby od razu prawdę powiedzieli to by może ta Unia nie przeszła?

Przypominam, że pierwszą szkołą pseudodemokracji jest samorząd uczniowski, który se może przegłosowywać co tam chce ale muszą te uchwały uzyskać zatwierdzenie nauczycielki opiekującej się. Może ona skasować wszystko.  Oczywiście najpierw powinna perswadować uczniakom, ale w ostatecznej instancji odwoła. Tak ma być teraz, Unia ma mieć możliwość zmieniania wszystkiego czego chce.

II

Pojawiają się głosy, że Trybunał odniósł się jedynie do interpretacji a nie do samych traktatów. Że traktaty są zgodne a interpretacje nie. Obaczym. W każdym razie sytuacja wygląda jak na poniższym przykładzie:

Stacja diagnostyczna samochodowa ma prawo kontrolować samochody i dopuszczać do ruchu. Ale jak se stwierdzi że mieszkanie to też samochód i żeby mieszkać w mieszkaniu musisz podjechać nim do stacji diagnostycznej i zrobić przegląd to przekracza swoje uprawnienia. A jak chatą nie podjedziesz to Ci auta nie zrobią i dodatkowo spuszczą łomot.

i wbrew opiniom niektórych nie są to kwestie filozoficzne. A jak TSUE stwierdzi, że co prawda w konstytucji jest, że rządowi przewodzi premier ale przewodniczący klubu Platformy powinien? Obserwujemy proces zmieniania konstytucji za pomocą TSUE. A zachwyty opozycji nad wspomnianą konstytucją okazały się nieszczere, bo mają ją gdzieś. Dlatego nie mogą wygrać, gdyż szczerej idei nie mogli przedstawić społeczeństwu. Dopiero teraz przedstawiają idee swe podległościowe. Czy uzyskają one poklask? Czas pokaże.


https://trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/wyroki/art/11662-ocena-zgodnosci-z-konstytucja-rp-wybranych-przepisow-traktatu-o-unii-europejskiej


Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka