44 obserwujących
764 notki
957k odsłon
  3374   12

Wyzwolenie Izium

Pozostańmy jeszcze w sferze orków: zostali oni pogonieni z miasta Izium. Tak bardzo krótko o tej ofensywie:

Rosja ma za mało wojska aby obsadzić wszystkie kierunki dlatego Ukraińcy szturali ich to tu to tam i sprawdzali, gdzie wchodzi. Dodatkowo ataki HIMARSami spowodowały uszczerbki w zapasach bojowych. Ruski więc ściągnął wojska z północy na południe i dlatego ofensywa poszła na północy. Ukraińcy są po prostu elastyczni i działają tam, gdzie widzą sukces. A sowieciarze są schematyczni. Prowadzili miesiącami ofensywę artyleryjsko-materiałową w Donbasie i taktyka ukraińska tam stosowana odniosła skutek. 

Ciekaw jestem czy nasze Twarde walczą pod Charkowem ale na razie się nie dowiem. Podobnie nasze MiGi powinny już dawno być na Ukrainie i atakować ruskie radary. 

Ofensywa ukraińska wykorzystująca nasze T-72 prowadzone do boju przez Twarde, wspierane przez Kraby, Goździki i BWP ma spore widoki na powodzenie. Ruskim trolom zaś sójka w bok. Niestety nawet jeśli Ukraińcy odbiją Donbas to do zimy nie ogarną wydobycia węgla. 

2. Wypowiedzi różnych byłych dowódców generałów porażają ignorancją dalej. Teraz tzw generał Aurora się wykazuje. Co za porażka. Im lepiej będzie szło Ukraińcom tym więcej będzie takich wynurzeń. Że niby Polska wysłała 300 czołgów na Ukrainę na osobiste polecenie Putina. Z jednej strony propaganda musi mieć jakiś związek z rzeczywistością ale z drugiej carska Ochrana atakowała od strony radykalizmu: Jej prowokatorzy oskarżali prawdziwych działaczy o procarskość o czym było wiele razy. 


Na zakończenie exprez Bronisław Komorwski raz jeszcze:

Piotr Salak pytał też o rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 21. Ćwiczenia Zapad są od lat, nigdy żaden polski rząd nie reagował w ten sposób, że przesuwa z tego powodu dywizję pancerną czy zmechanizowaną spod Szczecina pod Włodawę. To jest przesadzona reakcja, mająca na celu zrobienie wrażenia na opinii publicznej w Polsce. To są niepotrzebne wydatki i straszenie ludzi perspektywą wojny

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-bronislaw-komorowski-powiedziano-pare-slow-za-duzo-i-terleck,nId,5472027#crp_state=1

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka