wymiatający wykład o Żołnierzach Wyklętych i ich wrogach
wymiatający wykład o Żołnierzach Wyklętych i ich wrogach
sosenkowski sosenkowski
549
BLOG

Relax i propaganda

sosenkowski sosenkowski Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
prośba o pomoc w ustaleniu autora scenariusza komiksu pt. "Piorun więcej nie uderzy" z wydawnictwa Relax Nr 9 / 78 (22)

wczoraj byłem na spotkaniu z Leszkiem Żebrowskim - wyklętym przez AGORAntów oraz ITIotów historykiem tzw. "żydożercą" i "faszystą". wykład miał intrygujący tytuł  "Narodowe Siły Zbrojne w propagandzie PRL", więc musiałem się tam udać, tym bardziej, że odbywał się dość blisko mojego miejsca zamieszkania tj. na KULu w Lublinie ;)))

 

nie będę się zagłębiał z bezmiar kłamstw  bzdur jakie sowieci pletli nt. NSZ, WiN, NZW tudzież AK, ponieważ najlepiej samemu sprawdzić to w publikacjach autora Leszka Żebrowskiego.

  1. "Żołnierze wyklęci : antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku", wyd. VOLUMEN, Warszawa: 1999, ISBN: 83-7233-184-7
  2. "Narodowe Siły Zbrojne na Podlasiu / red. Mariusz Bechta, Leszek Żebrowski. T. 1 : Materiały posesyjne. T. 2 : W walce z systemem komunistycznym w latach 1944-1952. T. 3 : Opracowania, wspomnienia i dokumenty", wyd. Siedlce : Zw. Żołnierzy NSZ, 1998-2003, ISBN: 83-903124-6-8
  3. "Tajne oblicze GL-AL i PPR : dokumenty", wyd. BURCHARD, Warszawa: 1997-1999, ISBN: 83-904446-6-6
  4. "Paszkwil Wyborczej: Michnik i Cichy o powstaniu warszawskim", wyd. BURCHARD, Warszawa 1995, ISBN: 83-900-398-6-8

lub na youtube gdzie jest kilka podobnych prezentacji:

szczerze polecam - autor logicznie i rzeczowo usuwa plamy nagromadzone przez ponad pół wieku sowieckiej okupacji - w dzisiejszych czasach rzetelna wiedza to jedyna i najpotężniejsza broń Polaków.

chciałem tylko podzielić się pewną ciekawostką - zaintrygował mnie komiks przyniesiony przez jednego z uczestników pt.  "Piorun więcej nie uderzy" z wydawnictwa Relax Nr 9 / 78 (22).

jego treść była dość banalna: W 1946 roku w okolicy Kielc stacjonował oddział "Pioruna", który nie złożył broni i zajmował się napadami rabunkowymi. Ppor. Henryk Kotowski chce przeniknąć do bandy, aby pochwycić "pioruna", bez którego banda nie będzie stanowiła zagrożenia.

a na ilustracjach oczywiście ów Piorun miał okropną zarośniętą gębę pod wysoką rogatywką z kapitalistycznym orłem w koronie oraz oczywiście wielki ryngraf na piersi. i wszystko byłoby zrozumiałe oprócz skromności podpisu autorów:

scenariusz: Majewski
rysunki: Rocki

co do rysownika to domyślam się, że chodzi o Jana Rockiego, ale Majewski ?!? kim może być Majewski ???

czy nie był to może Janusz Majewski (reżyser) jeden z gigantów kina PRL, którego syn Stolzmana w 2001 r. odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski ???

proszę pomóżcie ustalić- to bardzo ciekawe ;)))

 vide: 3kr@n

sosenkowski
O mnie sosenkowski

+ niepokorny mimo wielu banów od "niezależnych adminów". + oburzony na tysiące niewybrednych epitetów, które (wg tych samych "niezależnych modów") były, są i będą dopuszczalne wobec Polaków prezentujących myśl Narodową oraz Katolicką. + wytrwały w ignorowaniu wirtualnych kłód pod nogami, deszczu plwocin i kubłów łajna. + zdeterminowany po wielu latach upokorzeń na POgańskim POrtalu gry-online.pl do próby blogowania na Salonie24. + pełen nadziei, że ów "salon" wytrzyma zdecydowanie subiektywne komentarze naszej rzeczywistości oraz wirtualności ;)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura