3 obserwujących
257 notek
355k odsłon
933 odsłony

Mateusz Borek na stałe komentatorem TVP Sport. To następca Szpakowskiego?

Mateusz Borek nowym komentatorem TVP Sport.
Mateusz Borek nowym komentatorem TVP Sport.
Wykop Skomentuj23

Gwiazda piłkarskiej komentatorki wróci do dużej telewizji. Nie będzie to jednak Polsat, a TVP Sport. Mateusz Borek skomentuje mecze PKO Ekstraklasy, a w przyszłości także spotkania reprezentacji Polski w telewizji publicznej. 

Od kiedy wiosną po 20 latach pracy rozstał się z Polsatem, kibice futbolu czekali na to, jaki będzie dalszy ciąg kariery jednego z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych. Mateusz Borek wybrał TVP - w debiucie skomentuje hit Niemcy-Hiszpania w Lidze Narodów, który odbędzie się 3 września. Cztery dni później poprowadzi studio meczowe wokół spotkania Polski z Bośnią i Harcegowiną. 

- Przychodzę tutaj z pokorą i świadomością, gdzie jest moje miejsce. Do każdego domu, gdy wchodzę jako gość, to z szacunkiem do gospodarza. Wierzę, że przez moje doświadczenie dam trochę świeżości, innego spojrzenia na pewne sprawy i show, o czym rozmawiałem z szefem - stwierdził Borek podczas gali prezentującej jesienną ramówkę TVP.

- Myślę, że Robertowi Lewandowskiemu do absolutnego spełnienia brakuje czegoś znaczącego podczas wielkiego międzynarodowego turnieju. Mistrzostwa Europy z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Będzie mnóstwo emocji. Kolejny sezon Ligi Mistrzów, Liga Narodów, Ekstraklasa... To wszystko na antenie TVP Sport. Turnieje, mistrzostwa świata czy Europy to coś, co rozpala naszą wyobraźnię - dodał komentator. 


Prezentera przywitał prezes telewizji publicznej, Jacek Kurski. - Witamy cię w TVP, cieszymy się bardzo, że do nas dołączyłeś - cieszył się z telewizyjnego "transferu". Borek od czerwca jest związany z redakcją TVP Sport na zasadzie współpracy - jego grupa pięściarska MB Promotions wspólnie organizuje gale z firmą Tymex Boxing Promotions. Jedna impreza bokserska odbyła się 20 czerwca w Arłamowie, a transmisję przeprowadził TVP Sport. W tym kanale Borek prowadził też studio przed walką Whyte-Powietkin 22 sierpnia. 

Ponadto gwiazda telewizji skomentuje też ligowe zmagania w ramach PKO Ekstraklasy. TVP Sport nabyła prawa do pokazywania jeden mecz kolejki aż do końca sezonu 2022/2023. Niemal pewne jest, że Borek wejdzie w skład komentatorów w czasie Euro, które zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa na przyszły rok. 


Oprócz TVP Sport, Borka będzie można usłyszeć w Canal Plus podczas meczów niemieckiej Bundesligi i w Eurosporcie, transmitującym Puchar Niemiec. Od marca Borek współtworzy Kanał Sportowy wraz z Krzysztofem Stanowskim, Michałem Polem i Tomaszem Smokowskim. Otwarcie nowego projektu internetowego doprowadziło do konfliktu z poprzednim pracodawcą komentatora - grupą Polsat. Zarówno Borek, jak i Smokowski odeszli ze stacji. 

Po ogłoszeniu hitowego "transferu" zawrzało w sieci. Zawodową ścieżkę dziennikarza skrytykowało wielu internautów - wyborców opozycji - wskazujących na upolitycznienie mediów publicznych. Zarzucano Borkowi nawet to, że powinno być mu wstyd za dołączenie do zespołu TVP Sport. - Nie mieszajcie polityki w sport i dziennikarstwo sportowe - apelował dziennikarz. 

- Po transferze Mateusza Borka do TVP Sport znowu wybiło trochę politycznego szamba. Jesteśmy ludźmi sportu, opamiętajcie się, nie obrażajcie, robimy najlepszą telewizję sportową dla wszystkich, bez wyjątków - zareagował w gorącej dyskusji dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. GW

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura