Australian Open bez Djokovicia? Miał zostać aresztowany

Cinewatt, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons
Cinewatt, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons
Novak Djoković najprawdopodobniej nie zagra w Australian Open. Dziennikarka Ksenija Pavlovic McAteer poinformowała, że tenisista został aresztowany. Takie wieści miał przekazać jej ojciec sportowca.

— Otrzymaliśmy informację od osób z jego zespołu, że chcą go ponownie aresztować i deportować — przekazał brat tenisisty. Wszystkie te informacje dementują australijscy dziennikarze polityczni Paul Sakkal i Simon Love.

Co z Djokoviciem?

Sprawa Djokovicia staje się coraz bardziej dynamiczna. Dziś rano australijski sąd poinformował, że wiza Serba jest ważna. Tenisista miał otrzymać zarekwirowane dokumenty oraz zostać wypuszczony z hotelu. Zgodnie z decyzją sądu rząd musi pokryć również koszty dotychczasowego pobytu lidera światowego rankingu w Australii.

Sprawę Djokovicia opisywaliśmy już wcześniej:

Nagle jednak miało dojść do całkowicie nieoczekiwanego zwrotu akcji. Dziennikarka Ksenija Pavlovic McAteer poinformowała na Twitterze, że ojciec Djokovicia przekazał jej wieści dotyczące jego syna. Według nich tenisista miał zostać aresztowany.

Tę informację miał potwierdzić brat tenisisty.

— Zaczęliśmy świętować po decyzji sędziów, ale potem Novak przesłał nam wiadomość i powiedział, że to jeszcze nie koniec. Niedługo po tym otrzymaliśmy informację od osób z jego zespołu, że chcą go ponownie aresztować i deportować — przekazał.

Dziennikarze polityczni dementują

Te rewelacje zdementowali dziennikarze polityczni.

Paul Sakkal poinformował, że według australijskiego rządu raporty o aresztowaniu Djokovicia są niedokładne, a minister ds. imigracji nic jeszcze w tej sprawie nie postanowił.

Podobną informację przekazał dziennikarz Simon Love.

Do czasu wyroku sądu Djoković przebywał zamknięty w hotelu na kwarantannie. Jego wiza, jak informowały służby graniczne, miała być nieważna. Serb przyjechał do Australii, kiedy otrzymał specjalną zgodę na udział w Australian Open bez szczepienia. Z lotniska został jednak od rau przewieziony do izolatki, a później do hotelu.

Nic nie wiadomo

Jak donosi inny dziennikarz Saša Ozmo władze Australii cały czas mają jednak zamiar aresztować Serba. Tenisista rozmawia teraz ze swoimi prawnikami.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport