Fatalne informacje przed olimpiadą. Nasza największa medalowa nadzieja ma koronawirusa

PAP/Jerzy Jakobsche
PAP/Jerzy Jakobsche
Natalia Maliszewska uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował na Twitterze Polski Komitet Olimpijski. Reprezentantka kraju w short tracku przebywa w izolacji i jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania.

"Polski Komitet Olimpijski informuje, że Natalia Maliszewska (short track) uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. To kolejny przypadek w Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022. Zawodniczka zgodnie z wytycznymi przebywa w izolacji" - napisał PKOl na Twitterze.


Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem testu. Co teraz?

Maliszewska jest jedną z największych nadziei reprezentacji Polski na medal olimpijskich zmagań w Chinach. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie.

"Ciężko poskładać i dobrać słowa... ale niestety potwierdził się wczorajszy wynik pozytywny zwyciężczyni Pucharu Świata z Pekinu..." - poinformował również szef misji Konrad Niedźwiedzki.

Pierwsza runda zmagań na 500 m kobiet zaplanowana jest na sobotę 5 lutego, czyli dzień po ceremonii otwarcia igrzysk. Dokończenie rywalizacji w poniedziałek.

Maliszewska jest czwartą polską zawodniczką, która musi poddać się izolacji po przyjeździe do wioski olimpijskiej. COVID-19 potwierdzono także u łyżwiarzy ścigających się na torze długim: Marka Kani, Natalii Czerwonki i Magdaleny Czyszczoń. Z tego samego powodu w środę z resztą ekipy z Warszawy nie wylecieli Karolina Bosiek i Damian Żurek.

Zainfekowani są także: serwismen biathlonistów Maciej Nędza-Kubiniec, lekarz Krzesimir Sieczych, członek sztabu Arkadiusz Skoneczny i szef misji medycznej Hubert Krysztofiak.

SW


Czytaj też: 

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport