Arkadiusz Milik i Kamil Grosicki cieszą się ze strzelonej bramki, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Remis z mistrzami Europy. Portugalia - Polska 1:1

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 28

Polska zremisowała z Portugalią 1:1 w ostatnim meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwoni już wcześniej stracili szansę utrzymania w najwyższej dywizji, ale zapewnili sobie miejsce w pierwszym koszyku przed losowaniem grup eliminacji Euro 2020.

Polska remisuje z Portugalią 1:1

W Guimaraes miał być rewanż po przegranej biało-czerwonych w Polsce 3:2, ale udało się jedynie zremisować. Gospodarze już wcześniej zapewnili sobie triumf w grupie A3 i występ w czerwcowym Final Four.

(wideo Press Focus/x-news)

Był to taki sam wynik spotkania z Portugalią, jak podczas Euro 2018, kiedy przegraliśmy po rzutach karnych. Drużyna Portugalii zdobyła wtedy tytuł Mistrza Europy.

W obu drużynach zabrakło kluczowych zawodników. Portugalia grała bez Cristiano Ronaldo, a Polska bez Roberta Lewandowskiego.

Bramkę dla Portugalii strzelił Andre Silva w 34 minucie. Po faulu Danilo, który skończył się dla niego czerwoną kartką, gola dla Polski zdobył Arkadiusz Milik (karny w 66. minucie). Milik zafundował kibicom ogromne emocje, bowiem musiał powtarzać karnego, na szczęście znów celnie.

Polska jedzie na Euro U-21!

Jeszcze lepiej poszło piłkarskiej młodzieżowej reprezentacji Polski, która awansowała do przyszłorocznych mistrzostw Europy do lat 21. W rewanżowym meczu barażowym pokonała w Chaves Portugalię 3:1.

Wynik otworzył już w 6. minucie Krystian Bielik, który po rzucie rożnym pokonał bramkarza strzałem głową. Chwilę później podwyższył Dawid Kownacki, a niespełna kwadrans później na 3:0 trafił Sebastian Szymański. Po przerwie straty zmniejszył Diogo Jota, ale to wszystko, na co było stać Portugalczyków w starciu z drużyną Czesława Michniewicza.