65 obserwujących
497 notek
437k odsłon
792 odsłony

Smoleńsk 2010 - samolot widmo lądujący 10.04.2010 roku na Siewiernym

Wykop Skomentuj30


Samolot – widmo, to dla „badaczy” wydarzeń z 10.04.2010 roku wszystkich opcji, włącznie z najwybitniejszymi na świecie ekspertami podesłanymi A.Macierewiczowi z USA a w 2017 roku także Prokuraturze Krajowej z prokuratorem Pasionkiem na czele, o „uczonych” z Komisji MAK i ich „uboższych w wiedzę” krewnych z KBWLLP, pod kierownictwem obecnego posła dr Laska, nie wspominając to coś, czego się nie dopatrzyli przez prawie 10 lat od zdarzenia.

Tymczasem o jego istnieniu są wzmianki w dokumentacji oficjalnych organów zajmujących się śledztwem smoleńskim.

Są to:

 

1. Ekspertyza IES z 12.01.2015 roku przygotowana na zlecenie Wojskowej Prokuratury w Warszawie

Stenogram rozmów z wieży, zarejestrowanych przez otwarty mikrofon

Fragment rozmowy Krasnokutskiego z Sypką(strona 129/361 – 130/361):

Czas stenogramu: moskiewski

09:21:05 Krasn.:.

(...)

On ląduje o 8:50. A teraz widoczność, no, teraz się już poprawia, ale nikt, i Marczenko, wczoraj cały dzień rozmawialiśmy, nikt mgły nie zapowiadał. I rano wszystko było normalnie. A tu nagle, o godzinie dziewiątej, tak się zaciągnęło, widzialność mniej więcej tysiąc dwieście. No normalnie wylądował. Myślę, że jest dobrze wyposażony, bo przecież to niezły samolot. No w zasadzie wylądował normalnie, dobrze się spisali. Myślałem, prawdę mówiąc, że odejdzie na drugi krąg. W zasadzie to wszystko i myślę, że o dziesiątej trzydzieści, że teraz temperatura się podniesie, no w każdym razie nie powinno być gorzej niż półtora.

(...)

2. Postanowienie Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga z 30 czerwca 2012 roku, o umorzeniu śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, w wątku cywilnym

Sygnatura akt V Ds. 32/11

http://www.naszdziennik.pl/uploads/special/uzasadnienie.pdf

Na str. 155 dokumentu PO W-wa – Praga, czytamy na temat tego lądowania samolotu na lotnisku Siewiernyj, które to lądowanie z godziny 8:50 c.m. PO Warszawa Praga przypisuje lądowaniu Jak-40 nr 044 z dziennikarzami na pokładzie, który wg Raportu MAK lądował o godzinie 9:15 c.m.

Przez następnych 7 lat nikt oficjalnie tego nie zakwestionował, z załogą samolotu Jak-40 nr 044, dziennikarzami i z samym A.Macierewiczem na czele.

Oto ten fragment Postanowienia: 

(…) 

Wcześniej, około godziny 8.50 czasu miejscowego na lotnisku w Smoleńsku wylądował samolot Jak-40 z dziennikarzami, którzy po przeprowadzeniu kurtuazyjnej odprawy paszportowej udali się autokarami na cmentarz do Katynia. Na terenie cmentarza w Katyniu oczekiwali również członkowie delegacji, którzy przybyli tego dnia pociągiem specjalnym.

(…)

Pytanie o to, co to był za samolot, pozostaje otwarte.

Czy ktoś z czytających ma jakieś sensowne wytłumaczenie tego przypadku, jaki znalazł się w materiałach ze śledztwa?


Temat notki: Katastrofa smoleńska


Wykop Skomentuj30
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka