68 obserwujących
580 notek
494k odsłony
506 odsłon

Czarnek do wora - wór do jeziora

Wykop Skomentuj8

Rewolucja nowej lewicy w Polsce a tak naprawdę jej II-gi jej etap właśnie znajduje się w kulminacyjnej fazie i nie jest przypadkiem, że jej przywódcy wzmogli ją właśnie w 2020 roku, gdy trwała kampania prezydencka w USA, której wyniki zdecydują o kierunku w jakim pójdzie świat.

Niemcy jako siła wiodąca w UE są, siłą wcielającą w życie eurokomunizm Gramsciego, co rządy Węgier i Polski odczuwają szczególnie intensywnie.

Gramsci, włoski komunista i  ideolog odkrył istotny mechanizm, który rządzi współczesnym społeczeństwem: o zakresie wpływów nie decyduje wyłącznie władza polityczna, ale także instytucje społeczne, kulturalne, religijne.

Zwycięstwo w tych obszarach aktywności zapewni również władzę polityczną. Potrzebny jest "długi marsz poprzez instytucje" - media, uniwersytety, kościoły, centra władzy i kultury. Ale samo przejęcie instytucji nie zapewni hegemonii. Potrzebne jest zniszczenie fundamentów obyczajowych, religijnych, moralnych, na których opiera się stare społeczeństwo: szacunku dla władzy, poszanowania religii, przywiązania do instytucji rodziny.

Obecny etap rewolucji nowej lewicy w Polsce oznacza, że "długi marsz poprzez instytucje" wszedł w etap kulminacyjny, gdy obserwujemy to co działo i dzieje się w systemie oświaty i na uniwersytetach w Polsce.

Po wyborach w 2000 roku amerykańska i unijna lewica przygotowywała się do realizacji II-go etapu NWO i rozszerzenia UE na byłe demoludy i w dalszej kolejności na Rosję,

To pierwsze zrealizowano w 2004 roku a do realizacji drugiego przygotowywano się szczególnie intensywnie od 2007 roku, gdy zdecydowano o rozpoczęcie polityki resetu USA-Rosja i dla oczyszczenia przedpola do planowanej realizacji projektu EURAZJI(konfederacji UE i Rosji) przypuszczono zmasowany atak na przeciwników tego projektu czyli śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego oraz rząd PIS-u.

Były prezydent A.Kwaśniewski zaapelował o "wszystkie ręce na pokład"a Fundacja Batorego G.Sorosa, głównego sponsora idei Gramsciego(marszu przez instytucje) i Fundacja Adenauera dysponująca pieniędzmi rządu niemieckiego, będącego głównym beneficjentem projektu Gramsciego w Europie, sypnęły groszem na kampanię "Koalicji 21 października" przed przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi w 2007 roku, co w efekcie doprowadziło do obalenia rządu PIS-u.

Dokończenie procesu "oczyszczania przedpola" dla projektu EURAZJI zrealizowano 10.04.2010 roku.

Polityka resetu USA-Rosja, której celem była EURAZJA pod patronatem USA zakończyła się klęską, bo tak a nawet dużo gorzej kończą się próby panowania nad światem przez dwa mocarstwa z ambicjami hegemonistycznymi.

Pakt Ribbentrop-Mołotow, zamiast do harmonijnej współpracy hitlerowskich Niemiec i bolszewickiego ZSRR Stalina, doprowadził do wybuchu II WŚ, natomiast polityka resetu zakończona klęską, doprowadziła do zwycięstwa D.Trumpa i podjęcia przez niego nowej polityki w skali gobalnej pod hasłami:


- stop globalizacji

- stop NWO

- przyszłość świata należy do państw narodowych

Czy wyniki wyborów w USA pozwolą D.Trumpowi na kontynuowanie tej polityki, czy też do władzy w USA dojdą realizatorzy neomarksistowskiej ideologii Gramsciego, przekonamy się 14 grudnia 2020 roku, gdy Kolegium Elektorów ogłosi zwycięzcę?

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka