35stan 35stan
482
BLOG

Kolejny etap rewolucji neomarksistowskiej w USA po wyborach prezydenckich

35stan 35stan Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

Na łamach portalu „Return to Order” ukazał się artykuł Edwina Bensona poświęcony zmianom w amerykańskim dziennikarstwie. W tekście pt.Dziennikarze „obudzeni” ucztują na zwłokach swoich redaktorów, Benson opisuje fenomen głębokiej zmiany, jaka dokonuje się właśnie w mediach w USA.

Na czym ta zmiana polega?

Benson podaje przykłady wymiany kadry kierowniczej wielu mediów, gdy na miejsce dotychczasowych kadr, ukształtowanych w czasach po poprzedniej rewolucji obyczajowo seksualnej (pokolenie 68'), która już nie pasuje do nowego wyższego etapu neomarksistowskiej rewolucji, powołuje się młodszych, dla których już tamte idee i wartości są przestarzałe.

Benson podaje przykłady tych zmian, np.:

- redaktor wykonawczy Los Angeles Times odszedł pod koniec 2020 r.

- redaktor Washington Post zapowiedział odejście na 28 lutego 2021 r. 

- redaktor naczelny agencji informacyjnej Reuters przechodzi na emeryturę w kwietniu 2021 r.

Prototypem tych rewolucji newsroomowych jest The Philadelphia Inquirer, gazeta codzienna wydawana w Filadelfii i jej redaktor Stan Wischnowski.

W dniu 2 czerwca 2020 roku na łamach  The Philadelphia Inquirer zamieszczono tekst o zamieszkach, które w tym czasie trwały w USA, podczas których hordy protestujących pod kierownictwem Antify i BLM zniszczyły lub uszkodziły w centrum Filadelfii wiele budynków  i znajdujących się w nich firm.

Tekst został zatytułowany „Budynki też mają znaczenie”, co było odebrane przez rewolucjonistów jako obrazę dla ich hasła: „Czarne życie ma znaczenie” (Black Lives Matter).

Nie było okolicznością łagodzącą dla  gazety to, że redakcja popierała ruch Black Lives Matter, sformułowanie „Budynki też mają znaczenie” było dla rewolucjonistów niewybaczalnym grzechem i wyrok dla redaktora był nie do odwołania.

Okazuje się, że nie traci na znaczeniu w marksistowskiej teorii społecznej tzw. nadbudowa,  którą stanowią m.in. państwo i organy jego działania (administracja, wojsko, policja, sądy), instytucje wychowania i kształcenia, nauka, różne grupy wyznaniowe, rodzina i stosunki pokrewieństwa, prawo, moralność, sztuka, filozofia, doktryny polityczne i społeczne itp. a media to narzędzia za pomocą których organy i instytucje państwa wpływają na społeczeństwo i kształtują jego świadomość w kierunku  pożądanym przez rewolucjonistów .

35stan
O mnie 35stan

Nie znoszę kłamstwa, obłudy, relatywizmu moralnego i bezczelności w ich prezentacji. Preferuję rozmowę merytoryczną, opartą na faktach i uprawdopodobnionych poszlakach, analizy oparte na kojarzeniu różnych informacji i faktów w logiczny ciąg zdarzeń. Wyznaję pogląd, iż w polityce nie należy liczyć na przyjaźń, tylko na wspólne interesy, które najlepiej gwarantują dobrą współpracę, że partnerowi można zaufać, jeśli ma się możliwość kontroli jego działań.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo