73 obserwujących
650 notek
535k odsłon
  166   0

"Donald Tusk: Lech Kaczyński przestrzegał mnie przed bratem"


imagehttps://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/donald-tusk-lech-kaczynski-przestrzegal-mnie-przed-bratem/be0v7j5,79cfc278


A Donald Tusk ostrzegał śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed startem w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Tak, mówił o tym Ś.P Lech Kaczyński a co zanotował Łukasz Warzech w książce pt. "Lech Kaczyński Ostatni Wywiad", napisanej na podstawie wywiadów przeprowadzanych ze śp. Prezydentem(ostatni wywiad przeprowadził Łukasz Warzecha na kilka dni przed 10.04.2010 roku a ta rozmowa Tuska z Prezydentem miała miejsce w październiku 2010 roku, czyli po spotkaniu Tusk-Putin na sopockim molo w dniu 1.09.2009 roku :

(...)

No i było jeszcze spotkanie , podczas którego pan premier Tusk zaproponował mi, żebyśmy obaj wycofali się z kandydowania w wyborach prezydenckich. Propozycja była bardzo kusząca: on pozostałby premierem, a ja byłym prezydentem (śmiech).

(...)

Po wydarzeniach z 10.04.2010 roku, w październiku 2010 roku, gdy J.Palikot ogłaszał powstanie swojej partii, dziennikarze zapytali D.Tuska, czy nie obawia się konkurencji ze strony partii Palikota.

Tuskowi wymsknęło się( moim zdaniem  popełnił tzw. "freudowską" pomyłkę) mówiąc:

(...)

- Mam wrażenie, że PO nie jest dzisiaj partią, która musi się jakoś szczególnie obawiać tego typu konkurencji. Ale nie można jej też lekceważyć. Mnie też ktoś kiedyś zlekceważył i źle na tym wyszedł, w związku z tym ja nikogo lekceważyć nie będę.

(...)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8458768,_Mnie_tez_ktos_kiedys_zlekcewazyl_i_zle_na_tym_wyszedl_.html


Nikt z dziennikarzy nie dopytał Tuska, kto go zlekceważył i jak na tym wyszedł(dziennikarze reżymowi nie są skłonni dociekać) a tym bardziej nie zapytali skąd wiedział o grożącym Prezydentowi niebezpieczeństwie, skoro Go ostrzegał a On nie posłuchał?


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale