157 obserwujących
4299 notek
4441k odsłon
567 odsłon

Nieskończoność

Wykop Skomentuj93

Bo zbyt już doprawdy niemądrzy są ci, którzy sądzą, że szczęście człowieka polega na jakimś prawdziwym stanie rzeczy poza nim: ono polega na jego własnym co do tego złudzeniu [Erazm z Rotterdamu].

Przed chwilą rozmawiałem z Panią Zofią Pilecką, córką Rotmistrza Witolda Pileckiego. Pamięć o tym Patriocie i jego bohaterstwie umacnia naszą tożsamość. Przyszłość budujemy na doświadczeniach. Dziś wiemy, że kłótnie, spory i podziały nie służą Polskim sprawom. Patriotyzm łączy — napisał Andrzej Duda.

Totalna opozycja ma swoich "bohaterów i ludzi honoru", a My Swoich. Cześć i Chwała Bohaterom — tak Beata Mazurek wyjaśniła intencje prezydenckie i zakres łączenia Polaków.

I dlatego pan Ziobro mianował swoim wiceministrem Andrzeja Kryże, który zgodnie z rodzinną tradycją skazywał opozycjonistów w PRL? A pamięta Pani kto skazał na smierć #RotmistrzWitoldPilecki? Tak, Papa Kryże, Roman. Pani zapewne nie pochwala, ale rozumie. Totalna hipokryzja — replika Hanny Lis jest bezlitosna.

Jeżeli do tego dodamy stwierdzenie Stanisława Karczewskiego, że z mianowaniem Małgorzaty Manowskiej skończył się komunizm w sądownictwie i uwzględnimy proponowanie nauczycielom roli parobków przez ministra rolnictwa, szczyt absurdu naszej rewolucji kulturalnej by znalazł ukoronowanie.

Aliści nie. Państwowe szpitale zmniejszają wynagrodzenia. W czasie wcale nie gasnącej epidemii. Może  władze chcą tak odzyskać 68 milionów złotych, utopionych w kartach do głosowania? Wszak od osób z powołaniem można oczekiwać zrozumienia. One zresztą nie mogą być oceniane wedle tradycyjnych zasad, skoro już w ubiegłym roku sąd biskupi uznał dziewięcioletnią ofiarę księdza pedofila za “wspólnika grzechu”.

Lepiej więc brać rzeczywistość na wesoło. Przemysław Szubartowicz pyta zatem Czy Morawiecki i Szumowski nucą już refren: "Moje oświadczenie jest lepsze niż twoje"? 

Rzeczywistość trwa. Bo głupota naprawdę jest nieskończona. Jednych uszczęśliwia, innych rozśmiesza. Tyle że, jak mówią znający rzecz Moskale, tam gdzie śmieszno, bywa również straszno.

Wykop Skomentuj93
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka