157 obserwujących
4331 notek
4480k odsłon
827 odsłon

Współzawodnicy

Wykop Skomentuj89

Roman Giertych ostrzega, że w wyniku zaproszenia Andrzeja Dudy konkurenci w ruszającej tam kampanii wyborczej przypiszą Trumpowi wszystkie wyczyny dobrozmiennych spindoktorów. Chyba że ów się odetnie od tego, co w kraju prezentował nasz prezydent. Wtedy jednak pryśnie cały czar pierwszeństwa zaproszenia do Stanów po pandemii. Należy też rozumieć, że zdaniem dobrozmieńców w Ameryce zaraza się skończyła.

Zaproszenie Prezydenta Trumpa dla polskiego prezydenta Dudy do odwiedzenia Białego Domu w przyszłym tygodniu jest kolejnym przykładem jego zauroczenia liderami, którzy wykazali tendencje autokratyczne. Podczas gdy Polska jest bliskim i cenionym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, prezydent Duda i jego Partia Prawa i Sprawiedliwości podważyli polski wymiar sprawiedliwości, zainstalowali lojalistów partyjnych na wpływowych pozycjach w wojsku i sabotowali niezależne media. Ponadto prezydent Duda i jego partia promują przerażające homofobiczne i anty-LGBTQ stereotypy i polityki, które są sprzeczne z prawami człowieka i wartościami, do których Ameryka powinna dążyć. 

— Taka wizyta w środku globalnej pandemii - zaledwie jedenaście dni przed wyborami prezydenckimi w Polsce, w których kandydatem jest prezydent Duda - jest wysoce nieodpowiednia. Wzywam prezydenta Trumpa do natychmiastowego odwołania tego spotkania.

Tak przedwczoraj apelował do prezydenta Trumpa Eliot L. Engel, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA.

To nieznany z przeszłości wypadek, aby Kongres protestował przeciwko zaproszeniu zagranicznego prezydenta do Białego Domu. Tak twierdzi Radosław Sikorski a nie można mu zarzucić nieznajomości rzeczy.

Mamy więc kolejne pierwszeństwo. I powód do radości oczywista oczywistość.


Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka