159 obserwujących
4489 notek
4630k odsłon
302 odsłony

Absurdalia

Wykop Skomentuj28

Rząd i jego medialni pałkarze w państwie graniczącym z reimperializującą się Rosją, dyktatorską Białorusią i niestabilną Ukrainą wroga widzą w UE, Niemczech, Francji. Paranoja zasługująca na leczenie w zakładzie zamkniętym. Tacy szaleńcy zawsze sprowadzali na nas nieszczęścia. [Marek Migalski]

Od 22 października policja po prostu oszalała [Katarzyna Augustynek. Uczestniczka protestów].

Jeszcze raz o @PolskaPolicja: 100 tys. ludzi, codziennie chroniących nas przed złem i nieszczęściem. Zasługują na wsparcie i szacunek. Wśród tych 100 tys. grupka karierowiczów za pieniądze gotowych bić kobiety. Nie można nimi mierzyć całości: oni są PiSem w policji [Bartłomiej Sienkiewicz].

@MorawieckiM zapowiedział zawetowanie unijnego budżetu dla dobra Unii Europejskiej. Gość lewituje [Krzysztof Luft].

Suwerenność według Kaczyńskiego i Orbana: wzorzec państwa od Putina, pieniądze i dostęp do wielkiego jednolitego rynku - od Unii Europejskiej [Leszek Balcerowicz].

Środowisko medyków także jest dzielone. Walczący z pandemią specjaliści od chorób zakaźnych będą zarabiali o połowę mniej od lekarzy innych specjalności, delegowanych do covidowych szpitali przez urzędników. Prezydent wprawdzie podpisał ustawę, że nie będzie różnicy w płacach i wszyscy otrzymają dodatek, ale PiS ją przegłosował przez pomyłkę. Dlatego premier jej nie ogłosił, pozostając w zgodzie z dobrozmienną praworządnością.

Nawet bardzo emocjonalne komentarze mają swoje uzasadnienie w tym, że absurdy naszej polityki tworzą fatalny wizerunek Polski. Cierpią stosunki dyplomatyczne, handel i bezpieczeństwo kraju, w którym z całą powagą traktuje się obsesje zrodzone i przebrzmiałe kilka pokoleń wstecz. I nie ma wielkiego znaczenia, że władzę posiadła populistyczna mniejszość. Nastąpiło to bowiem w demokratycznych warunkach. My wybraliśmy swoje władze.

W momencie kiedy za sprawą wyborów w Stanach światowy populizm zaczyna być w odwrocie, dziwacznie się prezentują jego ostatnie przejawy w Polsce.


Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka