159 obserwujących
4482 notki
4625k odsłon
847 odsłon

Równouprawnienie

Wykop Skomentuj22

– Niemcy łamią praworządność w skokach narciarskich – głosił pasek w TVP Info. Znowu oni. Aliści nasz skoczek przeszedł test. Uzyskał wynik ujemny i się Niemcom nie udało. Bo sprawiedliwość jest górą, nawet jak zaświadcza o tym minus.

Z faktu, że Polak skoczył dalej, wynika tylko i wyłącznie, że się nauczył skakać. Jako taki jest jednak dla wielu ludzi godzien podziwu. Są bowiem tacy, co cenią sobie skakanie.

Tak jak większość tego, co decyduje o naszym życiu, znaczenie sportowych wyników jest kwestią umowy. Wszak dajemy papier za orzechy czy inne towary, bo się umówiliśmy, że jest ich wart. To jak się upewnimy, że daleki skok nobilituje również widzów, domagamy się tam też sprawiedliwości.

Wszak teraz w sklepach przyjmują zapewnienie, że bank za nas zapłaci. Dowodem jest stosowny dźwięk, wydany przez urządzenie, któremu pokazaliśmy(?) kawałek plastiku. Rzecz nie jest bez znaczenia. Od kiedy milczące umowy stały się powszechne, gospodarka gwałtownie przyspieszyła. Mimo wielu szalbierstw. Obowiązuje to też w sferze informacji. Mimo że tam się również wkręcają oszuści. 

Upominamy się zatem o praworządność, kiedy nasz sportowiec nie mógłby się wykazać swoimi umiejętnościami z powodu dodatniego wyniku jakiegoś testu. Bo to już narodowa sprawa. Tak jak kwarantanna. Albo przylot samolotu z czymś, co zdaniem prawdomównych wielce polityków chroni naród. I chcą się z nami umówić, że tak jest. Jak na przykład maseczki z Azji Wschodniej. 

Najweselsze, że niepraworządność w skokach najbardziej oburza narodowców. To przecież dla nich jest wzmianka o właśnie niemieckim jej łamaniu. W dodatku bodaj gdzieś w Austrii nastąpiło. Czyli jednak obchodzi ich wizerunek Polski za granicą.

We względzie praworządności my również otrzymujemy ujemne oceny międzynarodowych gremiów prawniczych. I tu właśnie jest ambaras. Oni w skokach mogą a my w sądach nie? Potrzeba lepszego dowodu na to, że nas obcy robią w bambuko?

I jeszcze straszą odebraniem kasy.


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka