160 obserwujących
4623 notki
4753k odsłony
  553   2

Znawcy

Niemcy otrzymały z Planu Marshalla trzykrotnie mniej pieniędzy od Anglii, a rozwijały się po wojnie znacznie prędzej. Decyduje bowiem wolny rynek, a nie dotacje. Nie powinniśmy zatem nic brać od Unii, bo się przestaniemy rozwijać. Tak mniej więcej brzmiał wczoraj tenor sejmowego wystąpienia Dobromira Sośnierza z Konfederacji.

Oko.press zaprezentowało wyniki badań IPSOS. Zapytano tam zwolenników różnych ugrupowań o ich stosunek do szczepienia. Okazuje się, że najwięcej zwolenników przyjęcia szczepionek jest w Koalicji Obywatelskiej, najmniej w Konfederacji właśnie. Tam przeważają zdecydowani przeciwnicy zabiegu oraz osoby raczej skłonne do jego odrzucenia.

Waldemar Kuczyński przedstawił na Twitterze interesujące zestawienie. Wynika z niego, że przynależność do Unii przyniosła nam znaczny postęp. Wiadomo też, że dostaliśmy najwięcej pieniędzy i rozwinęliśmy się najprędzej z dawnych demoludów. Antyszczepionkowcy nie tylko zatem nie mają racji, bo bezsensownie ryzykują życiem. Podobnie zresztą jak powojenni Anglicy, co się okazali niedołęgami nie tylko dlatego, że nas nie zaprosili na defiladę. Zrezygnowali z dobrodziejstwa gospodarczego liberalizmu.

Widać zaś po wczorajszym głosowaniu, że ostatnio fakty przemawiają nawet do dobrozmieńców. Nagle stali się euroentuzjastami. Z wyjątkiem ziobrystów oczywista oczywistość. A opozycja demokratyczna (tak się niegdyś mówiło o centrystach) przejęła od PiS-u zawiłość myślenia. I zdumiała wszystkich.

Coraz ciekawiej.


Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka