161 obserwujących
4651 notek
4780k odsłon
  4114   3

Szczepliwości

Kiepsko jesteśmy wyszczepieni a nadchodzi czwarta fala pandemii. Niebawem zaczniemy znowu ostro chorować. Ba, umierać. Minister zdrowia, jego rzecznik, lekarze namawiają do szczepień. Jakoś jednak niesporo im idzie. Aby było lepiej, trzeba mieć trzy czwarte Polaków uodpornionych na zakażenie. Mamy bodaj mniej niż połowę.

Co na to czynniki oficjalne? O prezydencie, który z zasady nie toleruje zastrzyków, z obawy przed igłą, nie ma już co mówić. Przecież ostatnio zachęca do szczepień.

Teraz uczniowie mają się poddać rzeczonemu zabiegowi. Rzecznik Praw Dziecka, ten z wizerunkiem przekroju brzemiennej macicy na piersi, jest przeciwny eksperymentom na dzieciach. Ich zaś szczepienie uważa za takie właśnie.

Gdzieś tam wzorem posłów opozycji, trapiących centralne urzędy poszukiwaniem afer, PiS-owscy parlamentarzyści skontrolowali sierociniec, czy aby nie przymusza dzieci do szczepień. I to w sytuacji, kiedy nawet niektórzy biskupi porzucili już zastrzeżenia moralne dla szczepionek.

Jest tak, bo wirus wstrętu do zaleceń medyków został przedtem wraz z odrazą do nauki skutecznie wprowadzony do wielu umysłów i działa. Krzysztof Luft prezentuje mapy Polski, jedna z odsetkiem osób zaszczepionych, drugą z odsetkiem wyborców popierających PiS. Na pierwszy rzut oka widać, że się pokrywają.

Tak to jest, kiedy władza oficjalnie głosi jedno a nieoficjalnie drugie. Pewnie dlatego chroni się nienarodzonych, a narodzeni jakoś sobie sami muszą radzić.


Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości