166 obserwujących
4995 notek
5027k odsłon
  798   1

Oczywistość

Lex TVN niszczy nasze relacje z USA. Wyrok TSUE nie jest wyrocznią, ale konfliktowanie się Polski z Komisją Europejska w sprawie Izby Dyscyplinarnej nie ma sensu. Polska jest państwem atrakcyjnym dla inwestorów pomimo rosnących u nas zarobków. Chęć inwestowania jest jednak tłumiona przez zamiar obciążania dodatkowymi daninami ludzi zarabiających nieco więcej od średniej krajowej. Tak się z grubsza prezentuje pogląd wicepremiera Gowina na politykę, prowadzoną przez jego rząd.

Witold Jurasz w Onecie, w notatce zatytułowanej Zwrot PiS ku Moskwie pisze, że Jarosław Kaczyński idąc na zwarcie ze Stanami Zjednoczonymi nie tylko zdradza tzw. dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego, ale zaczyna wprost szkodzić polskiej racji stanu. Błędem też było zdaniem autora felietonu demonstrowanie powściągliwości wobec Joe Bidena nawet po przegranej Donalda Trumpa.

Zarówno więc stanowisko wicepremiera Gowina jak i posunięcia dobrej zmiany świadczą o głębokim zamieszaniu w jej łonie. Działa ona na szkodę własnego wizerunku. Trudno się bowiem nie zgodzić z wnioskami publikacji Onetu.

A że cierpi też opinia o państwie, to już konsekwencja tego, że dokonało takiego właśnie wyboru władz. Nadal więc mamy ostry konflikt między PiS-em i anty-PiS-em. I nadal widać, że szukanie trzeciej drogi do niczego nie prowadzi. Osłabia tylko anty-PiS.

Odsunięcie więc dobrej zmiany od władzy jest wspólnym zadaniem opozycji, cokolwiek by każda z jej części zamierzała potem.


Lubię to! Skomentuj133 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka