165 obserwujących
4777 notek
4886k odsłon
  1423   3

Alternatywa

Rządy PiS: drożyzna, nieudacznictwo, populizm, korupcja, nepotyzm, homofobia, katolicyzm na pokaz, konszachty z KK, kult Kaczyńskich, kłamstwa Smoleńskie, niszczenie prawa, demolka demokracji, izolacja międzynarodowa, pogarda dla mniejszości, propaganda sukcesu. Coś pominąłem? [Don Padrino].

Kiedy Łukaszenka nasyłał migrantów na nasze granice, Unia była be, bo w 1939 roku wprawdzie nie istniała, ale Zachód zostawił nas samych. Jego część oczywista oczywistość nas zostawiła. Niemcy bowiem nie tylko nas okupowali, ale również się dopuszczali zbrodni na Polakach. I Warszawę zburzyli.

Kiedy w 2021 roku Unia wymogła na Łukaszence cofnięcie granicznego procederu, który sprawiał wrażenie, że zaczyna przerastać możliwości organizacyjne dobrej zmiany, również się okazała be. Tym razem chyba nie tylko dlatego, że nas nie zostawiła, czy również nie dlatego, że nas nie okupuje. No chyba że w umyśle jednego z najgłośniejszych ministrów.

Najwyraźniej Unia nie jest teraz cacy za pomoc. Białoruski wyczyn hybrydowy był naprawdę po myśli dobrej zmiany. Mógł nas uchronić przed konsekwencjami łamania praworządności. Przecież nie można mnożyć kłopotów państwu, które się zmaga z napaścią, godzącą w całą Wspólnotę. Wtedy też gniew za pomocną interwencję Zachodu daje się wytłumaczyć bez zakładania szaleństwa, które by miało dręczyć dobrozmieńców.

Chodziło również o to, aby zajęte granicą media, nie grzebały się w problemach władzy. Nie wyciągały jakichś spraw, którymi się na razie epatowały głównie obrzeża Internetu. Nade wszystko zaś, żeby nie pisały, iż PiS jest zakładnikiem foliarzy. To młodzieżowe określenie płaskoziemców, zwolenników teorii spiskowych i antyszczepionkowców. Skutkiem ich aktywności u nas umiera sześć razy więcej osób zakażonych covidem, niż we Francji. Frustracja zaś trzymanych w szachu władz, to dobre wytłumaczenie ich kłótliwości.

W sumie atoli nie jest aż tak źle. Lepiej bowiem sobie uprzytomnić, że bezpośrednio władzę sprawują nawet kiepscy stratedzy, niż nawiedzeni fundamentaliści.


Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka