165 obserwujących
4829 notek
4919k odsłon
  650   4

Mitomania

Premier Morawiecki -„Chcieliśmy obniżyć VAT na żywność do zera, ale nie zgodziła się na to Komisja Europejska” Urzędnicy Komisji Europejskiej „Polski rząd nigdy nie prosił o wprowadzenie zerowej stawki VAT na żywność” [Dariusz Joński].

Los PiS-owskich sojuszników jest smętny. Podobnie jak poczynań dobrej zmiany. Doświadcza tego nawet Kościół. Polska się sekularyzuje. Zjawisko narasta w rytm coraz to większej roli integrystów nie tylko w procesie edukacji. Donald Tusk przestrzega w związku z tym, żeby nie dawać sobie wmówić, że ludzie atakują Kościół. To zjawiska wewnątrz Kościoła niszczą Kościół, Kaczyński niszczy Kościół.

Gospodarka zareagowała inflacją na dobrą zmianę. Rząd zamierza ją zwalczać kolejnymi zastrzykami pieniędzy. Rozda dziesięć miliardów złotych. Taką kwotę fiskus uzyska dodatkowo w bieżącym roku. Pojawi się właśnie z powodu wzrostu cen i związanych z tym wpływów z podatku VAT. Eksperci szacują, że drugie tyle przyniosą budżetowi większe wpływy z innych podatków, także dzięki drożyźnie. Nie tylko więc nie powstaną warunki dla uzyskania równowagi rynkowej, ale gospodarka otrzyma kolejny impuls inflacyjny.

Władza strzela sobie też innymi sposobami po stopach. Jacek Sasin ujawnia, że prawdziwy jest mail, przesłany przezeń premierowi. Jak w nim proponował, rzeczywiście ambasador Niemiec został wezwany do MSZ. Powód dał "Fakt". Ta polska gazeta, będąca w posiadaniu kapitału niemieckiego, napisała bowiem coś brzydkiego o dobrej zmianie. Jak by w demokracji władza miała wpływ na media. W dodatku te działające poza granicami kraju.

Władza jest w ręku jednego człowieka, który boi się podjąć decyzję, gdy jest trudno. PiS jest aktywny wtedy, kiedy trzeba działać we własnym interesie. Zamiast bronić kraju przed zagrożeniami, partia broni swoich ludzi, skompromitowanych żałosnymi aferami. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu władza zamiast pandemią znowu zamierza się zająć… TVN-em. Tak brzmi tenor wczorajszego wystąpienia Donalda Tuska na konwencji z okazji szóstej rocznicy powstania KOD-u

W greckich mitach jest też król Krety, Midas, któremu na własne życzenie wszystko, czego dotknął, zamieniało się w złoto. Umarł z głodu. Najwyraźniej to, czego dotyka PiS, zmienia się w odwrotność szlachetnego kruszcu. Też na życzenie partii.

Okazuje się, że to równie fatalna przypadłość, jak efekt mitycznej klątwy. Zarówno dla sprzymierzeńców, jak i efektów dobrozmiennego dotyku.


Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka