166 obserwujących
4940 notek
4993k odsłony
  290   2

Obrońcy

Gałczyński by napisał: chcieliście zmiany, no to ją macie, skumbria w tomacie, skumbrie w tomacie

Nasi wrogowie nie potrzebują agentów, wystarczy im PiS [Jan Grabiec].

Baza zasobów polskiego wojska — od śrubek i zeszytów po pociski przeciwpancerne oraz myśliwce F-16 — wyciekła do sieci. Niektóre informacje są niezwykle cenne dla obcych wywiadów. Według naszego informatora, specjalisty od cyberbezpieczeństwa, bazę ściągali już użytkownicy z kilkunastu krajów, w tym z Rosji i Chin. Wyciek potwierdziliśmy nieoficjalnie w dwóch niezależnych źródłach związanych ze służbami specjalnymi. Wojsko szuka w tej chwili winnych i szacuje straty [Edyta Żemła, Jan Wyrwał. Onet.pl

Władze twierdzą, że rzecz jest bez znaczenia. Podobno zawinił jakiś pracownik. Do swojego programu autorskiego skopiował indeks, o którym szefostwo MON mówi, że jest ogólnie dostępny. Emerytowani generałowie twierdzą, że zawiera informacje bardzo istotne dla obcych wywiadów, a całe zdarzenie podważa naszą wiarygodność w NATO.

Teraz pewnie politycy sprawdzą, czy niefortunnego programistę można w ogóle ukarać. Bo może jest zbyt ważny dla sejmowej większości? Wedle Tomasza Siemoniaka od paru już dni krążyły plotki o wycieku, ale dopiero wczoraj je media potwierdziły. Odsłoniły dobrą zmianę i jej profesjonalizm w całej krasie.

Nic więc dziwnego, że trzynastu członków Rady Medycznej przy premierze opuściło stanowiska. Mówią, że nikt ich zaleceń i tak nie bierze pod uwagę. Nie chcą zatem spełniać roli parawanu dla codziennych statystyk o setkach zmarłych.

To znakomicie charakteryzuje stosunek woluntarystów do profesjonalizmu. Lepiej od specjalistów wiedzą ideolodzy, propagandyści i foliarze. Oni mogą popełniać błędy, bo zapewniają większość w Sejmie.

No i już wszystko jest należycie przykryte. Media nie mają lepszego tematu od wycieku wojskowych tajemnic. Inflacja, pakiet klimatyczny, nawet polexit niknie w cieniu kompromitacji dobrozmiennych speców.

Strach tylko ogarnia na myśl, czym to teraz przykryją.


Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo