166 obserwujących
4947 notek
4999k odsłon
  247   1

Maltanizm

Dobrą linię ma nasza partia [Miś].

Telewizja prezentuje spot o korzyściach, jakie przynosi Polski Ład, ale co i rusz pojawiają się kolejne grupy zawodowe, pozbawione teraz części dochodów.

Najnowszą ujawnił Zbigniew Ziobro. Jak można przeczytać w ministerialnym piśmie, straż więzienna, czyli ponad 2/3 funkcjonariuszy Służby Więziennej, podobnie jak duża część funkcjonariuszy innych służb mundurowych, odnotowała realne zmniejszenie otrzymywanych z tytułu pełnionej służby uposażeń.

Nie ma także sukcesu w walce z pandemią. Opozycja traktuje zaprezentowaną wczoraj ustawę jako lex konfident. Przewiduje ona odszkodowanie od kolegi dla pracownika, który udowodni, że się właśnie od niego zaraził. Przeciwko nowemu prawu otwarcie występuje nie tylko część klubu parlamentarnego PiS, ale też ministerstwo zdrowia.

Walka z depopulacją, obrona suwerenności energetycznej państw europejskich oraz współpraca obronna będą tematem dzisiejszych obrad liderów europejskich partii prawicowych. Zapewne nastąpi tam wymiana doświadczeń. My pewnie pokażemy, jak przy pomocy 500+ powiększyliśmy liczbę urodzeń, a od Marine Le Pen dowiemy się, jak przez przyznanie Rosji praw do Ukrainy uchronić ją przed agresją.

Donald Tusk nie może uczestniczyć w obradach BBN, bo jest... Donaldem Tuskiem [Oko.press]. Przewodniczący EPL, niedawny szef Rady Europejskiej nie jest władzom do niczego potrzebny. Szczególnie zaś do odnowienia kontaktów z europejskimi premierami. Wszak nie nam grozi Putin agresją, a Ukrainie. Nasza chata z kraja. To po co nam ta Unia.

Tak czy owak, nie wychodzi dobrej zmianie ani polityka wewnętrzna, ani zagraniczna albo raczej wychodzi, ale odwrotnie.


Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka