Stary Stary
461
BLOG

Zaskoczenia

Stary Stary PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Władza to także odpowiedzialność. Czasem spóźniona, ale nieuchronna.

Odchodzą z przytupem.

Bezkarność. To zdaniem posła Szczerby najważniejszy walor, który PiS stracił 15 października ubiegłego roku. Trudno mu zaprzeczyć. W Sejmie są już wnioski o uchylenie immunitetu sześciu posłom dobrej zmiany. Chodzi o Zbigniewa Ziobrę, Przemysława Czarnka, Joannę Lichocką, Piotra Glińskiego, Mariusza Błaszczaka, Pawła Szefernakera.

Panów Kamińskiego i Wąsika nie ma w tym gronie, nie są bowiem parlamentarzystami. Mają jednak kłopoty także we własnym ugrupowaniu. Rozważa się tam negatywne skutki umieszczania ich na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Istnieje bowiem obawa, że gdyby pogłoski o inwigilowaniu Pegasusem polityków PiS okazały się prawdziwe, strategia wyborcza partii dodatkowo straci wiarygodność.

W myśl wczorajszego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie Maciej Wąsik ma Fundacji Otwarty Dialog i dwóm jej szefom zapłacić po dziesięć tysięcy złotych oraz opublikować przeprosiny. Były wiceminister MSWiA przegrał prawomocnie proces za pomówienie o powiązania z Rosją, działania hybrydowe i pranie brudnych pieniędzy.

Małgorzata Gosiewska nie zgadza się z karą, nałożoną na nią przez marszałka Sejmu. Nałożono ją za zapasy ze Strażą Marszałkowską, podczas próby wprowadzenia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do Sejmu. Nie tylko się odwoła, ale też w sądzie złoży skargę na Szymona Hołownię.

Bezpośrednie połączenie dwóch kondygnacji siedziby Komendy Głównej Policji przy pomocy …głośnika ma zbadać prokuratura. Radykalna inicjatywa budowlana, wdrożona przez …amatora głośnej muzyki, może się spotkać z dezaprobatą i oskarżeniem sprawcy. Kontrola stwierdziła tam 27 uchybień.

W sumie bezkarność radosnych populistów jest w odwrocie. I to jest zasadniczym efektem pogonienia Kaczyńskiego października piętnastego.


Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka