146 obserwujących
3899 notek
4019k odsłon
1469 odsłon

Skarga

Wykop Skomentuj153

Prezydent poskarżył się Niemcom, że go Unia zmusza do kupowania nowoczesnych, energooszczędnych żarówek. Jak na zwolennika etatystycznej władzy, oryginalnie. Także w kontekście oświadczeń PiS-u o walce ze smogiem. Trudno zatem uwierzyć Mateuszowi Morawieckiemu, że pani Wassermann ma dla krakowian szereg lepszych rozwiązań problemu zadymienia miasta, niż te wdrażane dotychczas, ale je ujawni, jak zostanie prezydentem królewskiego grodu. Nic też dziwnego, że PiS nie ma tam sukcesów.

Prezydent się nie pochwalił tym, że formacja, z której był wyszedł znalazła znacznie lepszy od Unii sposób na oszczędzanie prądu. Wbrew wolnemu rynkowi forowała państwowe górnictwo i taryfy w sprzedaży energii, ale dzięki temu wzrosły ceny w energetyce. Preferowane więc przez unijne prawodawstwo żarówki znajdują coraz liczniejszych nabywców. Chociaż prezydencką skargę w wątpliwość stawia fakt, że staroświeckie wolframówki można u nas bez trudu nabyć, aliści głównie w hipermarketach, a te są przecież be.

Uderza w tej skardze parafiańszczyzna, przypominająca jej sztandarowe stwierdzenie, że “maszyny wymyśleli te, co w ręcach słabe byli” [klasyka]. Nowoczesność polega bowiem na tym, aby nie głównie ręce a raczej głowa pracowała dla pomyślności obywatela, jego rodziny i narodu. Stąd w jednym naszemu prezydentowi, niespodziewanie krytykującemu etatyzm trzeba przyznać rację: należy tworzyć warunki, a nie mnożyć zakazy.

Aliści takie postępowanie nie leży w obyczaju naszych włodarzy, zaś sprzeczność przekazu jest ich specjalnością. Czyli wszystko jak zawsze.


Wykop Skomentuj153
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka