Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3810 notek 3922261 odsłon
Stary, 25 października 2018 r.

Skarga

1469 153 0 A A A

Prezydent poskarżył się Niemcom, że go Unia zmusza do kupowania nowoczesnych, energooszczędnych żarówek. Jak na zwolennika etatystycznej władzy, oryginalnie. Także w kontekście oświadczeń PiS-u o walce ze smogiem. Trudno zatem uwierzyć Mateuszowi Morawieckiemu, że pani Wassermann ma dla krakowian szereg lepszych rozwiązań problemu zadymienia miasta, niż te wdrażane dotychczas, ale je ujawni, jak zostanie prezydentem królewskiego grodu. Nic też dziwnego, że PiS nie ma tam sukcesów.

Prezydent się nie pochwalił tym, że formacja, z której był wyszedł znalazła znacznie lepszy od Unii sposób na oszczędzanie prądu. Wbrew wolnemu rynkowi forowała państwowe górnictwo i taryfy w sprzedaży energii, ale dzięki temu wzrosły ceny w energetyce. Preferowane więc przez unijne prawodawstwo żarówki znajdują coraz liczniejszych nabywców. Chociaż prezydencką skargę w wątpliwość stawia fakt, że staroświeckie wolframówki można u nas bez trudu nabyć, aliści głównie w hipermarketach, a te są przecież be.

Uderza w tej skardze parafiańszczyzna, przypominająca jej sztandarowe stwierdzenie, że “maszyny wymyśleli te, co w ręcach słabe byli” [klasyka]. Nowoczesność polega bowiem na tym, aby nie głównie ręce a raczej głowa pracowała dla pomyślności obywatela, jego rodziny i narodu. Stąd w jednym naszemu prezydentowi, niespodziewanie krytykującemu etatyzm trzeba przyznać rację: należy tworzyć warunki, a nie mnożyć zakazy.

Aliści takie postępowanie nie leży w obyczaju naszych włodarzy, zaś sprzeczność przekazu jest ich specjalnością. Czyli wszystko jak zawsze.


Opublikowano: 25.10.2018 08:21. Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:40.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kserkses0517  Tak to wygląda.
  • @fort  Porażające. Czyli tezy mojego tekstu są obalone, bo jest w nim skrót myślowy,...
  • @Mindservices  Może lepiej takie kamery zainstalować tam, gdzie dzieci są narażone na ataki.

Tematy w dziale Polityka