151 obserwujących
3988 notek
4119k odsłon
1332 odsłony

Samowystarczalność

Wykop Skomentuj126

Prezes jest przekonany, że pod względem gospodarczym dogonimy Niemcy w ciągu dwudziestu lat. Jest pewny, że prowadzi dobrą politykę. Jeżeli jest nią zadłużanie państwa i premiowanie nieudolności, ma rację. Tyle tylko, że w ten sposób jeszcze dobrobytu nie zbudowano. Chyba że się za przykład weźmie epokę Gierka i naszą ówczesną, dziesiątą w świecie gospodarkę.

Rzeczona zaś “dobra polityka” najwyraźniej polega na samowystarczalności. Klasyfikacja maturzystów bez nauczycieli jest tu najlepszym przykładem. Ale nie tylko. Nocne obrady Sejmu, Okrągły Stół bez opozycji, wreszcie samodzielność w tym co dobrozmieńcy uznawali przedtem za szkalowanie Polski za granicą. W ogóle zagraniczne skojarzenia tego co teraz, z tym co kiedyś.

No i profity. Podkomisja smoleńska jednak istnieje i pojawi się w… Ameryce. W Polsce jest wyraźnie za mało miejsca dla dobrozmieńców, szczególnie na drogach. No i ZNP — tak przynajmniej na pasku obwieściła TVP Info — skapitulował przed dobrą zmianą.

Są i kłopoty. Pracownicy socjalni podejmują akcję strajkową. Wypłaty 500+ są zagrożone. Już nie tylko prąd drożeje, ale też woda i ścieki. Prokuratura zaś wdraża śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Antoniego Macierewicza.

Zaiste, po dobrej zmianie dobra polityka sprawiła, że nie tylko za dwadzieścia lat przegonimy Niemcy, ale w samozadowoleniu władz już jesteśmy daleko przed nimi. Ba, może nawet doganiamy kraje zarządzane przez autokratów, z których jeden przez media był nazywany Radosnym Krokodylem.

Najważniejsze jednak, że stale wygrywamy. Dzięki zespolonemu wysiłkowi partii i narodu oczywista oczywistość.

Wykop Skomentuj126
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka