3 obserwujących
359 notek
262k odsłony
  79   0

Nawet Vera Jourowa staje po stronie polskiego rządu w sprawie stanu wyjątkowego...

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni na części województw podlaskiego i lubelskiego. Podkreślił, że to rząd jest bezpośrednio odpowiedzialny za szczelność granicy, zapobieganie nielegalnej migracji oraz próby destabilizacji sytuacji na granicy.

Do kryzysu na polsko-białoruskiej granicy odniosła się już wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova. Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami w Europejskim Centrum Solidarności polityk oznajmiła, że "wprowadzenie stanu wyjątkowego to bezprecedensowa sytuacja w Polsce".

- Mam tego świadomość. Stanu wyjątkowego nie wprowadzono nawet podczas pandemii, więc rozumiem, że to pokazuje powagę kryzysu migracyjnego. Ludzie na granicy Polski i Białorusi są uwięzieni w tragicznej sytuacji, trzeba dbać o to, aby zapewnić tym ludziom wsparcie humanitarne, ale sytuacja jest bardzo skomplikowana, dlatego ufam polskiemu rządowi, że rozwiąże sytuację - odpowiedziała Jourova na pytanie Wirtualnej Polski.

Jak dodała, ma świadomość, że ludzie koczujący na granicy z Białorusią są "ofiarami reżimu Alaksandra Łukaszenki, który zorganizował proceder szmuglowania ludzi za pieniądze". - Jest dla mnie jasne, że jako Unia musimy dbać o szczelność granic, ale także zapewnić bezpieczeństwo i humanitarne traktowanie tym, którzy już się na nasze terytorium dostali. Potrzebujemy systemowych rozwiązań, a nie działań ad hoc - zaznaczyła.

https://wiadomosci.wp.pl/stan-wyjatkowy-wiceszefowa-ke-vera-jourova-ufam-polskiemu-rzadowi-ze-rozwiaze-sytuacje-6678167076256608a

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale