Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
55 obserwujących
1022 notki
840k odsłon
1302 odsłony

Doradca Prezydenta Wrocławia

Wykop Skomentuj21

Okazuje się, że sprawy lokalne tj. polityki lokalnej (samorządowej) są równie interesujące jak te, dotyczące wielkiej: ogólnopolskiej i europejskiej polityki.

Pan prezydent Jacek Sutryk, oprócz słusznego zaangażowania w sprawy historii Wrocławia (patrz: przemarsz z okazji rocznicy Nocy Kryształowej) oraz eliminowania nienawiści i hejtu z życia publicznego, podejmuje decyzje sprzyjające - według niego - zakopywaniu rowów pomiędzy obywatelami i historią:

image

Kimże jest pan Marek Dyduch?

Zajrzyjmy do Wikipedii:

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 80. wstąpił do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W latach 1986–1991 sprawował funkcję przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego ZSMP w Wałbrzychu. Od 1982 do rozwiązania należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, od 1988 jako członek komitetu wojewódzkiego PZPR. Od 1990 działał w Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, w 1999 przystąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

źródełko: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Dyduch

W 2019 roku pan Dyduch startował w wyborach parlamentarnych i uzyskał mandat posła (z drużyny Sojuszu Lewicy Demokratycznej) uzyskując 14451 głosów w okręgu wyborczym nr 2 - .... Wałbrzych!!!

Sytuację zatem mamy następującą:

Pan Dyduch jest ciągle Doradcą (społecznym) Prezydenta Wrocławia z zakresem zadań jak wyżej jednocześnie reprezentując interesy (jak rozumiem) mieszkańców aglomeracji Wałbrzyskiej.

No dobra, rozumiem, że do października 2019 roku pan Dyduch nie bardzo miał co robić i stąd ta funkcja. Ale od wyborów minęło już prawie 3 miesiące i nic nie słychać o jego rezygnacji ani stosownej inicjatywie Prezydenta Wrocławia. Przeca poseł ziemi wałbrzyskiej ma co robić w swoim okręgu, czyż nie?

Ale skoro pan Sutryk uważa, że pan Dyduch powinien nadal pełnić swoją funkcję to proszę bardzo. On rządzi i dzieli. Ja bym tylko poprosił pana Sutryka, żeby do końca stycznia 2019 roku zamieścił na stronie internetowej UM Wrocław sprawozdanie pana Dyducha, zawierające opis aktywności i osiągnięcia pana Dyducha (i miasta Wrocławia z tej okazji) na polu społecznego doradzania Prezydentowi Wrocławia - ze szczególnym uwzględnieniem analiz i opracowań "wskazujących obszary do dalszego rozwoju w Aglomeracji Wrocławskiej".

Sądzę, że mieszkańcy Wrocławia (oraz pan Dyduch) zasługują na takie informacje. Choćby po to, żebyśmy mieli być za co wdzięczni panu Markowi Dyduchowi. Kto wie, może w przyszłości należałoby nadać panu Dyduchowi Honorowe Obywatelstwo Wrocławia?


Trzeba dodać, że Prezydent Wrocławia ma aktualnie trzech Społecznych Doradców; oprócz pana Dyducha są nimi:

1. Pan Bartłomiej Ciążyński - Doradca Społeczny Prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii

2. Pan Zbigniew Korzeniowski - Doradca Społeczny Prezydenta Wrocławia ds. Sportu


Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka