Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
50 obserwujących
985 notek
783k odsłony
1755 odsłon

Nowe Otwarcie w PO

Wykop Skomentuj49

 key human resources ...


Bardzo dobrze i skutecznie poinformowany Onet podał właśnie nazwiska nowych dostojników Platformy Obywatelskiej. Popatrzmy:

- Przewodniczący PO: Borys Budka

- Zastępcy Przewodniczącego PO: Agnieszka Pomaska, Rafał Trzaskowski

- Szef Klubu Parlamentarnego PO: Sławomir Nitras

- Szef Instytutu Obywatelskiego: Joanna Mucha

Nie zamierzam oceniać, czy to dobre wybory - to sprawa członków Platformy. Ich impreza, ich alkohol, ich zakąski. Ja się cieszę, widzę spore szanse na polityczną rozrywkę.

Spodziewam się, że wybrani i nominowani z pełnym zapałem przystąpią do swoich nowych obowiązków a doświadczenie mają już spore. To nie są nowicjusze ani frajerzy. Nie dadzą sobie w kaszę dmuchać.

Pan Nitras to trafny wybór. Nikt przeca nie zna się na kuluarach sejmowych i na sali sejmowej jak pan poseł Nitras. Przed nim nic, co sejmowe, się nie ukryje.

Pani Joanna Mucha zapewne zmieni i wzmocni sposób myślenia Platformy o polityce i o Polsce Obywatelskiej dopuszczając do głosu węcej ekspertek, strateżek i znawczyń problematyki. Wszyscy na tym skorzystamy tym bardziej, że pani Mucha jest doktorem nauk ekonomicznych uzyskanym za pracę pt.: "Racjonalizacja publicznej służby zdrowia w Polsce poprzez system dopłat pacjentów do usług medycznych". To nic, że pojęcie "służba zdrowia" już dawno (od 1999 roku) nie obowiązuje ale to szczegół bowiem miano to noszą nadal placówki opieki zdrowotnej MON, MSWiA oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pani Pomaska znana jest ze swoich stanowczych poglądów. Myślę, że w Platformie Obywatelskiej powieje spory wiatr znad morza, promujący "wolnościowe" idee i pomysły. Na kolejne wybory parlamentarne jak znalazł. W końcu to była wicemistrzyni świata juniorek w żeglarskiej klasie Mistral. Byleby tylko pan Borys Budka miał dość siły, aby utrzymać w rękach ster żaglowca Platforma O. No i żeby nie zapomniał o kapoku ... Na wszelki słuczaj ...Nigdy nie wiadomo ...

Pan Trzaskowski, obyty w boju, reprezentował będzie Stolicę i europejskość. W końcu Warszawa będzie miała godnego przedstawiciela w najwyższych władzach Platformy O. Do tej pory tylko Gdańsk (Sopot) i Opole. Przypominam, pan Schetyna pochodzi z Opola. Pana Trzaskowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać - znają go i podziwiają wszyscy mieszkańcy Warszawy za niezwykle efektowne dbanie o infrastrukturę miejską. Niewątpliwie odświeży atmosferę w PO i doda stosownego kolorytu ...


Rzecz jasna, Zarząd Platformy oraz tzw. Gabinet Cieni pewnie również zostaną poddane liftingowi ale to pewnie będą drobne korekty.

Ach, nie zapominajmy o (nowej? starej?) Radzie Nadzorczej PO w osobie pana Donalda Tuska.

Sądzę, że jego głównym zadaniem będzie dmuchanie w kaszę, tak aby w roku 2025 w pełni blasku, na rydwanie ....


Reasumując, Trzecia PO zaczyna się z przytupem.


Jeszcze taka drobna, formalna uwaga: żeby było Otwarcie najpierw musi być Zamknięcie. Chyba, że wymienia się drzwi z futryną.

Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka