22 obserwujących
419 notek
424k odsłony
  108   1

Rozwiąż test i sprawdź jak jesteś spostrzegawczy ?

Ostatnio udało mi się opracować fantastyczny test na spostrzegawczość.

Test polega na znalezieniu i wskazaniu różnić w dwóch tekstach, pochodzących z tzw. Charakterystyki Produktu Leczniczego (CHPL) tzw. "szczepionki" przeciw Covid-19 firmy Pfizer. Pierwszy tekst pochodzi z wcześniejszej wersji CHPL tego produktu, z września tego roku, drugi z aktualnie obowiazującej CHPL ze strony firmowej...https://www.pfizerpro.com.pl/product/comirnaty/szczepionka-mrna-przeciw-covid-19/ulotka-chpl-comirnaty

Gotowi na test? To zaczynamy!.

TEST - znajdź i wskaż różnice w treści dwóch fragmentów tekstów poniżej :

1. Tekst, obowiązujący we wrześniu 2021 :

Dawkowanie : Osoby w wieku 12 lat i starsze Produkt leczniczy Comirnaty jest podawany domięśniowo po rozcieńczeniu jako podstawowy cykl 2 dawek (0,3 ml każda). Zaleca się podanie drugiej dawki po upływie 3 tygodni od podania pierwszej dawki (patrz punkty 4.4 i 5.1). Nie ma dostępnych danych, dotyczących zamiennego stosowania produktu leczniczego Comirnaty z innymi szczepionkami przeciwko Covid-19 w celu ukończenia cyklu szczepienia. Osoby, które otrzymały pierwszą dawke produktu leczniczego Comirnaty powinny otrzymać druga dawkę, powinny otrzymać druga dawkę produktu leczniczego Comirnaty, aby ukończyć cykl szczepienia. 

2.Tekst obowiązujący obecnie :

Dawkowanie : Osoby w wieku 12 lat i starsze Produkt leczniczy Comirnaty jest podawany domięśniowo po rozcieńczeniu jako podstawowy cykl 2 dawek (0,3 ml każda). Zaleca się podanie drugiej dawki po upływie 3 tygodni od podania pierwszej dawki (patrz punkty 4.4 i 5.1). Dawkę przypominającą (trzecią dawkę) produktu leczniczego Comirnaty można podać domięśniowo po upływie co najmniej 6 miesięcy od drugiej dawki pacjentom w wieku 18 lat i starszym. Decyzję o tym kiedy i komu podać trzecią dawkę produktu leczniczego Comirnaty należy podjąć w oparciu o dostępne dane dotyczące skuteczności szczepionki i biorąc pod uwagę ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania (patrz punkty 4.4 i 5.1).

J

eśli ktoś będzie miał trudności ze znalezieniem różnic, to poniżej, jako wskazówkę zamieszczam mój słynny test na inteligencję :

TEST - wskaż i zaznacz prawidłowe odpowiedzi :

1. Jeśli pojazd jest 2-kołowy to, ile kół posiada ?:

a-jedno,, b. dwa,c. trzy, d. więcej niż trzy

2. Jeśli tzw. "szczepionka" jest 2-dawkowa, to z ilu dawek się składa ?

a. jednej, b. dwóch, c. trzech, d. więcej niż trzech 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale