„Gdy osiemnaście lat temu, w 1995 r. „Paszkwil Wyborczej” wyszedł drukiem, myślałem, że jego żywot – jako książki o Powstaniu Warszawskim – będzie krótki. Rzecz dotyczyła bowiem bieżącego (jak się wówczas wydawało) sporu nie tyle o samo Powstanie (bo ten się nigdy nie zakończy), co propagandowego ataku „Gazety Wyborczej” na jego uczestników. Skoro uznano na jej łamach, żeAK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta, to naturalną rzeczą było dokładne sprawdzenie, czy jest to prawda czy też fałsz. Okazało się to fałszem, który podparty został nieistniejącymi lub spreparowanymi „dowodami”. Ponadto dokonano tego w sposób wyjątkowo nieudolny. Widocznie redakcja uznała, że można nas bezkarnie szkalować antysemityzmem, zupełnie jak w czasach stalinowskich, gdy mówić i pisać mogła tylko jedna strona. Z tej sytuacji redakcja „GW” mogła wyjść nie tyle z twarzą (bo ją straciła), ale choćby ze skruchą i przeprosinami. Niestety, nic takiego nie nastąpiło, co więcej sytuacja nie uległa zmianie po dziś dzień” - napisał Leszek Żebrowski w nowym wydaniu jego książki „Paszkwil Wyborczej”.
Na dyskusję wokół książki Wydawnictwo Capital oraz Stowarzyszenie KoLiber zapraszają we wtorek 30 lipca 2013 roku o godz. 18.00 do Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5. Spotkanie poprowadzi Tadeusz M. Płużański.
Dyskusja będzie połączona z premierą nowego wydania książki, które będzie można w jej trakcie zakupić. Już teraz jest ono dostępne w ramach przedsprzedaży w sklepie internetowym Capitalbook.pl:
http://capitalbook.pl/historia/930-paszkwil-wyborczej-leszek-%C5%BCebrowski.html
Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zachęcamy do nabycia książki „Paszkwil Wyborczej”.
Leszek Żebrowski – historyk, ekonomista, badacz dziejów najnowszych Polski, prekursor badań nad historią narodowego podziemia zbrojnego w czasie wojny i okresie powojennym, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, wieloletni pracownik Urzędu ds. Kombatantów, publicysta m.in. „Nowego Świata”, „Gazety Polskiej”, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, felietonista Radia Maryja i Telewizji Trwam, autor lub współautor wielu książek poświęconych historii Polski w XX wieku.
www.koliber.org
Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolska organizacja łącząca ludzi o poglądach konserwatywnych oraz wolnorynkowych. Posiadamy ponad 20 oddziałów w miastach całej Polski.
Konserwatyści, liberałowie, libertarianie, wolnościowcy, monarchiści, minarchiści, anarchokapitaliści, antykomuniści. Licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, wolność gospodarcza, rozwój samorządności, szacunek dla historii i tradycji oraz silne i bezpieczne państwo.
W naszej działalności dążymy do:
I Realizacji idei wolnego społeczeństwa.
II Całkowitego poddania gospodarki mechanizmom rynkowym.
III Obrony suwerenności państwowej.
IV Stworzenia "silnego państwa minimum" opartego na rządach Prawa.
V Rozwoju samorządności.
VI Poszanowania tradycji i historii.
VII Uznania szczególnej roli Rodziny
Działając w KoLibrze pragniemy zarazem inspirująco i twórczo wykorzystać spędzany wspólnie czas. Pole naszej działalności jest niezwykle szerokie: od tak poważnych przedsięwzięć jak międzynarodowe konferencje, obozy naukowe, panele dyskusyjne poprzez uliczne manifestacje aż po nieformalne spotkania, imprezy integracyjne oraz pikniki.
Różnorodność nurtów sprawia, że są wśród nas ludzie o różnych poglądach. I właśnie to jest naszą siłą. Nie zawsze się zgadzamy, ale to jedyne takie miejsce na polskiej scenie politycznej, gdzie prawica potrafi rozmawiać i wypracowywać kompromisy.
Poszczególne teksty zamieszczane na blogu nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka