Kiedy możesz więcej
„Ćwiczenie naszej odwagi, współczucia i umiejętności tworzenia więzi pozwala nam żyć pełnią życia. Najważniejsze jest właśnie ćwiczenie.” Brené Brown
1 obserwujący
4 notki
670 odsłon
192 odsłony

600 gram mojego życia

Ogród botaniczny w Łodzi Sylwia Kowalska
Ogród botaniczny w Łodzi Sylwia Kowalska
Wykop Skomentuj25

Byłam pierwsza. Tak wiem, powstał film dokumentalny pod podobnym tytułem. Ale ja ponad 20 lat temu napisałam swój pierwszy wiersz pod podobnym tytułem. "600 gram mojego życia". Potem około 10 lat temu na jednej z platform blogowych powstał mój blog pod takim tytułem. Dzisiaj postanowiłam tak zatytułować pierwszy wpis o sobie. 

Jestem wcześniakiem, po operacji ścięgień Achillesa. Od 14 lat mamą syna z autyzmem, księgową, dietetykiem, autorką wierszy. Zakochaną w Alergologii i cudownych lekarzach kobietą, którą wciąż próbuje opowiadać i uczyć innych, że mogą zmienić swoje życie i zdrowie. Dietetycznie, psychologicznie, w każdym aspekcie. 

Kiedyś nie wiedziałam, że mogę więcej. Lekarze zabraniali mi jeżdzić na łyżwach, nartach. Nie mogłam biegać i potykałam się nawet o "równy chodnik" :) Na dodatek życie wśród  normalnych dzieci wydawało się, że najbardziej mnie "daje w kość" . 

Dzisiaj od wielu lat uczę innych, że mogą więcej. Wystarczy, że dowiedzą się jak, gdzie i kiedy. 


" Trzy miesiące"


urodziłam się  - za wcześnie

żyję - z przekory

umrę-zbyt szybko


w końcu Bóg musi wyrównać 

ze mną rachunki


około 1996 roku
Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo