Blog
W pustynnych okopach krętych k
Maciej Świrski
Maciej Świrski obserwuję komentuję wiem swo
94 obserwujących 470 notek 1203795 odsłon
Maciej Świrski, 11 maja 2016 r.

Występuję do prokuratury w sprawie inwigilacji blogerów S24 przez ABW

2331 95 0 A A A

Dzisiaj Mariusz Kamiński powiedział z trybuny sejmowej:

"Również w kontekście zagrożenia terrorystycznego ABW podjęła czynności operacyjno-rozpoznawcze wobec blogerów niezależnego forum internetowego „Salon 24”. Zgromadzony w wyniku tych czynności materiał dotyczący jednego z blogerów został przekazany przez ABW do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa „ z uwagi na brak znamion czynu zabronionego”, stwierdzając ponadto w uzasadnieniu tej decyzji, że ABW podjęła w tej sprawie działania pozostające poza jej właściwością  ustawową."

 

Ponieważ jestem blogerem S24 od 2007 i pisałem pod dwoma nickami - najpierw czarnowidz, a potem szczurbiurowy, a po 2010 roku już pod nazwiskiem i mam ponad 400 tekstów na koncie i ponad milion odsłon postanowiłem wystąpić na drogę prawną w celu ścigania sprawców nielegalnej inwigilacji blogerów S24, bez względu na to, czy to ja byłem inwigilowany czy nie. 

Chodzi o zasadę - tego rodzaju inwigilacja, jak sama prokuratura wskazała - poza ustawowymi zadaniami ABW, skierowana przeciwko blogerom jest patologią, której my, środowisko blogerów nie możemy odpuścić. Musimy się dowiedzieć co się stało, i jaki to miało wpływ na naszą aktywność blogerską w tamtym czasie.  Czy, na przykład, pamiętna, dziwna wolta blogera FYMa nie nie miała czasem związku z aktywnością ABW przeciwko blogerom S24.

Zapraszam kolegów blogerów do przyłączenia się do mnie.

Maciej Świrski

Szczurbiurowy, Czarnowidz.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Wielka, wielka strata! R.I.P
  • @CINKA2 Puszczenie z torbami nie takie łatwe, ale pracujemy nad tym. Co do dytatusu patrz...
  • @DAANI Sprawa jest w prokuraturze z naszego zawiadomienia. Powiadomiliśmy też ABW o działaniu...

Tematy w dziale Polityka