92 obserwujących
472 notki
1214k odsłon
  2343   0

Występuję do prokuratury w sprawie inwigilacji blogerów S24 przez ABW

Dzisiaj Mariusz Kamiński powiedział z trybuny sejmowej:

"Również w kontekście zagrożenia terrorystycznego ABW podjęła czynności operacyjno-rozpoznawcze wobec blogerów niezależnego forum internetowego „Salon 24”. Zgromadzony w wyniku tych czynności materiał dotyczący jednego z blogerów został przekazany przez ABW do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa „ z uwagi na brak znamion czynu zabronionego”, stwierdzając ponadto w uzasadnieniu tej decyzji, że ABW podjęła w tej sprawie działania pozostające poza jej właściwością  ustawową."

 

Ponieważ jestem blogerem S24 od 2007 i pisałem pod dwoma nickami - najpierw czarnowidz, a potem szczurbiurowy, a po 2010 roku już pod nazwiskiem i mam ponad 400 tekstów na koncie i ponad milion odsłon postanowiłem wystąpić na drogę prawną w celu ścigania sprawców nielegalnej inwigilacji blogerów S24, bez względu na to, czy to ja byłem inwigilowany czy nie. 

Chodzi o zasadę - tego rodzaju inwigilacja, jak sama prokuratura wskazała - poza ustawowymi zadaniami ABW, skierowana przeciwko blogerom jest patologią, której my, środowisko blogerów nie możemy odpuścić. Musimy się dowiedzieć co się stało, i jaki to miało wpływ na naszą aktywność blogerską w tamtym czasie.  Czy, na przykład, pamiętna, dziwna wolta blogera FYMa nie nie miała czasem związku z aktywnością ABW przeciwko blogerom S24.

Zapraszam kolegów blogerów do przyłączenia się do mnie.

Maciej Świrski

Szczurbiurowy, Czarnowidz.

Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka